Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  JS Masters / Öppna DM 2017    Utskriftsdatum  05 mars 2017   
  Tävlingsort  Jakobsbergs simhall    Utskriftstid  07:04   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 mars 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danderyd Mix [200]  220  Danderyds Sim            2:24.43   
  Kicki Molin  1964      39.11        39.11   
  Maria Gustafsson  1967      38.63        1:17.74   
  Henrik Bodén  1959      33.64        1:51.38   
  Anders Engstrand  1958      33.05        2:24.43   
                     
Täby Sim Mix 3  200  Täby Sim            2:37.05   
  Agneta Berg  1962      44.82        44.82   
  Mimmi Kvissberg  1962      43.86        1:28.68   
  Jerker Olsson  1972      29.45        1:58.13   
  Peter Håkansson  1965      38.92        2:37.05   
                     
SK Neptun Mix [200]  203  Simklubben Neptun            2:39.71   
  Anna Lofter  1973      40.91        40.91   
  Harriet Levin  1948      53.91        1:34.82   
  Mats Dänsel  1957      36.69        2:11.51   
  Lars Malmqvist  1967      28.20        2:39.71   
                     
                     
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim Mix 1  160  Täby Sim            2:01.19   
  Peter Pärlklo  1971      29.68        29.68   
  Stefan Scherling  1972      29.50        59.18   
  Christine Uhrlander  1971      31.27        1:30.45   
  Gunilla Rasmuson  1957      30.74        2:01.19   
                     
Täby Sim Mix 2  160  Täby Sim            2:13.02   
  Camilla Thuné  1967      39.04        39.04   
  Hans Roosmark  1971      32.62        1:11.66   
  Johan Carlén  1976      29.26        1:40.92   
  Helena Fältman  1980      32.10        2:13.02   
                     
Järfälla S Mix [160]  160  Järfälla Simsällskap            2:43.86   
  Marie Nordahl  1963      48.37        48.37   
  Johan Östrand  1963      44.12        1:32.49   
  Tomas Hjelmström  1955      21.22        1:53.71   
  Siri Ohrankämmen  1995      50.15        2:43.86   
                     
                     
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS04 Mix [120]  120  Solna Sundbyberg SS 04            2:05.08   
  Sandra Kirstein  1989      34.84        34.84   
  Agnes Larsson  1991      35.81        1:10.65   
  Emil Strömberg  1990      28.16        1:38.81   
  Lars Pettersson  1974      26.27        2:05.08   
                     
Västerås Mix [120]  120  Västerås Simsällskap            2:20.58   
  Jakob Branger  1990      31.63        31.63   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      41.26        1:12.89   
  Hanna Wengrud  1984      33.22        1:46.11   
  Ella Wessén  1982      34.47        2:20.58   
                     
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bitte Axling  1946  Danderyds Sim            33.40   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harriet Levin  1948  Simklubben Neptun            47.06   
Marie Crisp  1949  Danderyds Sim            48.03   
Barbro Grufman  1948  Simklubben Neptun            48.41   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            30.78   
Caroline Magnusson  1956  Täby Sim            35.17   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Kvissberg  1962  Täby Sim            40.75   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim            29.72   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            30.61   
Kicki Molin  1964  Danderyds Sim            32.05   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            32.89   
Anette Aronsson  1964  Täby Sim            37.86   
Marie Nordahl  1963  Järfälla Simsällskap            40.11   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            29.39   
Mariia Zelentcova  1969  Ryssland Sport Club Dvina            30.61   
Helena Bockner  1968  Simklubben Neptun            35.80   
Elisabet Hult  1968  Turebergs Simklubb            36.29   
Mohini Bhat  1972  Danderyds Sim            38.05   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eva Ulmander Eriksson  1973  Turebergs Simklubb            32.31   
Anna Lofter  1973  Simklubben Neptun            33.21   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Borensjö  1980  Väsby Simsällskap            26.93   
Lorraine Flores  1980  Stockholms Kappsimningsklubb            29.44   
Helena Fältman  1980  Täby Sim            31.84   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap            28.64   
Annalena Wigge  1984  Stockholms Kappsimningsklubb            28.71   
Suzanna Nystrand  1985  Södertörns Simsällskap            29.30   
Jenny Björkman  1984  Tyresö Simsällskap            30.18   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Lidingö Simklubb            26.92   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            29.89   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Ohrankämmen  1995  Järfälla Simsällskap            35.18   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forslund  1937  Hellas Simklubb            37.78   
Olof Söderqvist  1937  Hellas Simklubb            40.44   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Hanserius  1947  Hellas Simklubb            31.58   
Olle Axling  1945  Danderyds Sim            32.18   
Bo Ljungberg  1945  Hellas Simklubb            32.29   
Roger Janson  1947  Stockholm Dolphins Swim Club            33.69   
Matthias Kroner  1943  Hellas Simklubb            35.08   
Olof Burebo  1944  Hellas Simklubb            35.50   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Gårdensjö  1951  Västerås Simsällskap            36.82   
Lars Elison  1949  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bo Fogelberg  1957  Hellas Simklubb            31.31   
Tomas Hjelmström  1955  Järfälla Simsällskap            33.90   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap            34.43   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap            29.60   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap            32.54   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim            33.39   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ola Selvrenius  1966  Stockholmspolisens IF SF            25.86   
Joakim Sjöholm  1963  Stockholmspolisens IF SF            26.08   
Gunnar Bergman  1963  Upplands-Bro Simsällskap            29.05   
Peter Mattsson  1967  Mariestads Simsällskap            29.11   
Lars Malmqvist  1967  Simklubben Neptun            30.40   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim            30.86   
Lars-Gunnar Aufrecht  1963  Västerås Simsällskap            31.57   
Lars Reuterskiöld  1963  Solna Sundbyberg SS 04            33.25   
Johan Östrand  1963  Järfälla Simsällskap            34.34   
10  Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            37.40   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim            25.93   
Karsten Ferm  1968  Stockholmspolisens IF SF            27.58   
Anders Flatow  1972  Åkersberga Simsällskap            28.22   
Romain Haettel  1970  Lidingö Simklubb            28.67   
Peter Dombos  1969  Lidingö Simklubb            29.13   
Mattias Röstin  1970  Tyresö Simsällskap            29.45   
Jerker Olsson  1972  Täby Sim            30.68   
Peter Rotstam  1970  Järfälla Simsällskap            32.24   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun            DNS   
Jonas Ståhl  1968  Simklubben Poseidon            DNS   
Mikael Olsson  1969  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim            26.41   
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            26.82   
Pierre Leander  1973  Lidingö Simklubb            27.84   
Pär Angerfelt  1973  Tyresö Simsällskap            29.27   
Jaakko Lyytinen  1976  Solna Sundbyberg SS 04            29.40   
Ulf Tjärnström  1973  Nyköpings Simsällskap            30.05   
Carl Magnus Helin  1976  Lidingö Simklubb            30.92   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Löfgren  1980  Lidingö Simklubb            26.76   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim            30.37   
Toma Bellotti  1979  Stockholm Dolphins Swim Club            30.88   
Robert Säker  1981  Stockholm Dolphins Swim Club            34.57   
Pietro Guardascione  1978  Lidingö Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Friman  1986  Stockholm Dolphins Swim Club            28.08   
Jonas Niklasson  1985  Stockholmspolisens IF SF            31.44   
Marius Linkevicius  1985  Stockholm Dolphins Swim Club            34.01   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Strömberg  1990  Solna Sundbyberg SS 04            26.65   
Jakob Branger  1990  Västerås Simsällskap            27.31   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ulla-Britt Öberg  1934  Simklubben Neptun    57.39        2:07.19   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    49.70        1:43.68   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mimmi Kvissberg  1962  Täby Sim    46.04        1:41.52   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Borensjö  1980  Väsby Simsällskap    36.07        1:16.32   
Ebba Nyberg  1982  Lidingö Simklubb    35.48        1:17.59   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap    39.65        1:23.96   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bo Jäghult  1937  Väsby Simsällskap    1:00.71        2:19.76   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap    45.68        1:39.33   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Sjöström  1959  Lidingö Simklubb    36.89        1:19.68   
Håkan Blonde  1958  Täby Sim    45.12        1:35.86   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hällgren  1964  Simklubben Neptun    45.99        1:38.96   
Johan Östrand  1963  Järfälla Simsällskap    46.21        1:39.62   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim    34.54        1:11.74   
Håkan Agnell  1970  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Karlsson  1973  Stockholm Dolphins Swim Club    38.88        1:22.77   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    34.40        1:14.11   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim    40.37        1:28.24   
Pietro Guardascione  1978  Lidingö Simklubb    41.30        1:29.62   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pedro Pacheco  1987  Stockholmspolisens IF SF    33.73        1:13.59   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            38.79   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agneta Berg  1962  Täby Sim            42.40   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kicki Molin  1964  Danderyds Sim            38.83   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            39.41   
Marie Nordahl  1963  Järfälla Simsällskap            49.16   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            33.90   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Wessén  1982  Västerås Simsällskap            40.00   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap            33.62   
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap            33.91   
Caroline Åberg  1987  Lidingö Simklubb            43.24   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Lidingö Simklubb            29.69   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forslund  1937  Hellas Simklubb            42.38   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kjell Hanserius  1947  Hellas Simklubb            36.89   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kaj Gorosch  1948  Lidingö Simklubb            44.61   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Pärlklo  1971  Täby Sim            29.55   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            33.86   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            33.87   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Löfgren  1980  Lidingö Simklubb            33.03   
Robert Säker  1981  Stockholm Dolphins Swim Club            44.94   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Jadestig  1984  Stockholm Dolphins Swim Club            31.05   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Branger  1990  Västerås Simsällskap            32.41   
Romil Varli  1988  Södertälje Simsällskap            32.94   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Morberg  1986  Stockholmspolisens IF SF    35.52        1:16.90   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mats Dänsel  1957  Simklubben Neptun    42.13        1:32.91   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim    36.51        1:18.39   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ola Selvrenius  1966  Stockholmspolisens IF SF    30.21        1:04.22   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Pärlklo  1968  Stockholmspolisens IF SF    32.79        1:10.39   
Peter Rotstam  1970  Järfälla Simsällskap    39.96        1:25.29   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Claes Lindgren  1978  Stockholm Dolphins Swim Club    32.18        1:08.82   
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    31.87        1:10.90   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap    34.80        1:20.67   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harriet Levin  1948  Simklubben Neptun            54.87   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Magnusson  1956  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Kvissberg  1962  Täby Sim            43.96   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annica Åberg  1966  Täby Sim            39.02   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim            39.13   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap            43.58   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mariia Zelentcova  1969  Ryssland Sport Club Dvina            38.78   
Anneli Larsson  1968  Upsala Simsällskap            38.99   
Mohini Bhat  1972  Danderyds Sim            47.68   
Helena Bockner  1968  Simklubben Neptun            47.92   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annika Gron  1974  Södertälje Simsällskap            45.55   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Nyberg  1982  Lidingö Simklubb            34.22   
Lorraine Flores  1980  Stockholms Kappsimningsklubb            39.30   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap            36.76   
Caroline Åberg  1987  Lidingö Simklubb            49.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            36.49   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forslund  1937  Hellas Simklubb            50.29   
Olof Söderqvist  1937  Hellas Simklubb            52.67   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matthias Kroner  1943  Hellas Simklubb            41.47   
Olof Burebo  1944  Hellas Simklubb            43.23   
Roger Janson  1947  Stockholm Dolphins Swim Club            43.59   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            41.00   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            33.40   
Eric Sjöström  1959  Lidingö Simklubb            35.61   
Håkan Blonde  1958  Täby Sim            42.65   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars-Gunnar Aufrecht  1963  Västerås Simsällskap            41.17   
Johan Östrand  1963  Järfälla Simsällskap            43.55   
Lars Hällgren  1964  Simklubben Neptun            43.87   
Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            45.03   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim            30.71   
Romain Haettel  1970  Lidingö Simklubb            37.12   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Reine Johansson  1976  Södertörns Simsällskap            35.59   
Mattias Karlsson  1973  Stockholm Dolphins Swim Club            37.57   
Carl Magnus Helin  1976  Lidingö Simklubb            41.45   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Kuzmin  1979  Simklubben S 02            31.40   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim            39.27   
Robert Säker  1981  Stockholm Dolphins Swim Club            45.77   
Viktor Kuzmin  1979  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Niklasson  1985  Stockholmspolisens IF SF            40.02   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Strömberg  1990  Solna Sundbyberg SS 04            34.20   
Romil Varli  1988  Södertälje Simsällskap            36.17   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Barbro Grufman  1948  Simklubben Neptun    51.60        1:48.11   
Marie Crisp  1949  Danderyds Sim    54.61        1:55.88   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agneta Berg  1962  Täby Sim    35.39        1:13.72   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim    31.33        1:05.73   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim    35.33        1:13.45   
Anette Aronsson  1964  Täby Sim    40.70        1:24.58   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anneli Larsson  1968  Upsala Simsällskap    31.51        1:07.80   
Helena Bockner  1968  Simklubben Neptun    38.01        1:17.33   
Camilla Rogala  1970  Simklubben Neptun    37.93        1:18.53   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Lofter  1973  Simklubben Neptun    35.45        1:14.19   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helena Fältman  1980  Täby Sim    33.78        1:10.50   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap    31.07        1:03.98   
Annalena Wigge  1984  Stockholms Kappsimningsklubb    31.59        1:05.38   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Kirstein  1989  Solna Sundbyberg SS 04    31.52        1:06.75   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siri Ohrankämmen  1995  Järfälla Simsällskap    37.92        1:20.42   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kjell Hanserius  1947  Hellas Simklubb    35.23        1:12.11   
Olof Burebo  1944  Hellas Simklubb    41.39        1:28.71   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Gårdensjö  1951  Västerås Simsällskap    39.87        1:23.91   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mats Dänsel  1957  Simklubben Neptun    32.59        1:08.59   
Bo Fogelberg  1957  Hellas Simklubb    34.52        1:11.14   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap    37.05        1:17.41   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harri Mossmyr  1962  Stockholmspolisens IF SF    33.40        1:09.95   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim    35.58        1:13.54   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ola Selvrenius  1966  Stockholmspolisens IF SF    28.13        58.05   
Joakim Sjöholm  1963  Stockholmspolisens IF SF    28.21        58.58   
Tomas Larsson  1966  Upsala Simsällskap    29.54        1:03.41   
Peter Mattsson  1967  Mariestads Simsällskap    31.20        1:04.96   
Lars Malmqvist  1967  Simklubben Neptun    32.06        1:07.13   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim    33.10        1:08.35   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hans Roosmark  1971  Täby Sim    28.75        1:00.15   
Karsten Ferm  1968  Stockholmspolisens IF SF    29.35        1:01.73   
Anders Flatow  1972  Åkersberga Simsällskap    29.99        1:02.33   
Stefan Pärlklo  1968  Stockholmspolisens IF SF    30.44        1:03.45   
Romain Haettel  1970  Lidingö Simklubb    31.23        1:06.92   
Peter Dombos  1969  Lidingö Simklubb    31.89        1:07.14   
Peter Rotstam  1970  Järfälla Simsällskap    34.19        1:11.69   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim    29.13        1:00.58   
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04    28.95        1:00.85   
Pierre Leander  1973  Lidingö Simklubb    30.09        1:02.58   
Ulf Tjärnström  1973  Nyköpings Simsällskap    32.76        1:07.83   
Carl Magnus Helin  1976  Lidingö Simklubb    33.31        1:11.80   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    29.08        1:00.55   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Niklasson  1985  Stockholmspolisens IF SF    33.53        1:10.69   
Marius Linkevicius  1985  Stockholm Dolphins Swim Club    38.43        1:22.28   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Branger  1990  Västerås Simsällskap    29.99        1:03.65   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bitte Axling  1946  Danderyds Sim            40.18   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harriet Levin  1948  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim            33.55   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            31.93   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Lofter  1973  Simklubben Neptun            34.58   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Borensjö  1980  Väsby Simsällskap            29.98   
Ebba Nyberg  1982  Lidingö Simklubb            30.73   
Lorraine Flores  1980  Stockholms Kappsimningsklubb            32.71   
Ella Wessén  1982  Västerås Simsällskap            40.37   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Suzanna Nystrand  1985  Södertörns Simsällskap            32.33   
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap            32.60   
Annalena Wigge  1984  Stockholms Kappsimningsklubb            32.74   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Lidingö Simklubb            28.29   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bo Ljungberg  1945  Hellas Simklubb            36.03   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mats Dänsel  1957  Simklubben Neptun            35.84   
Tomas Hjelmström  1955  Järfälla Simsällskap            38.41   
Bo Fogelberg  1957  Hellas Simklubb            39.99   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harri Mossmyr  1962  Stockholmspolisens IF SF            31.29   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.32   
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap            32.68   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim            35.89   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap            39.16   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomas Larsson  1966  Upsala Simsällskap            32.45   
Gunnar Bergman  1963  Upplands-Bro Simsällskap            33.27   
Lars Malmqvist  1967  Simklubben Neptun            35.20   
Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            52.21   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Pärlklo  1971  Täby Sim            28.42   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            31.91   
Peter Rotstam  1970  Järfälla Simsällskap            39.74   
Mattias Röstin  1970  Tyresö Simsällskap            39.93   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pär Angerfelt  1973  Tyresö Simsällskap            33.74   
Ulf Tjärnström  1973  Nyköpings Simsällskap            33.91   
Peter Holen  1975  Södertörns Simsällskap            33.99   
Mattias Karlsson  1973  Stockholm Dolphins Swim Club            36.78   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Lindgren  1978  Stockholm Dolphins Swim Club            30.06   
Toma Bellotti  1979  Stockholm Dolphins Swim Club            33.66   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim            35.09   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pedro Pacheco  1987  Stockholmspolisens IF SF            28.62   
Jonas Niklasson  1985  Stockholmspolisens IF SF            34.99   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Strömberg  1990  Solna Sundbyberg SS 04            28.73   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap            31.70   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agneta Berg  1962  Täby Sim    44.84        1:34.25   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kicki Molin  1964  Danderyds Sim    41.81        1:25.75   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap    36.81        1:14.73   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Lidingö Simklubb    32.32        1:06.29   
Sandra Kirstein  1989  Solna Sundbyberg SS 04    37.11        1:17.24   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forslund  1937  Hellas Simklubb    49.13        1:38.73   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kaj Gorosch  1948  Lidingö Simklubb    48.06        1:39.68   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Löfgren  1980  Lidingö Simklubb    36.97        1:14.80   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Jadestig  1984  Stockholm Dolphins Swim Club    32.32        1:07.12   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    46.22        1:32.03   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim    39.17        1:22.08   
Caroline Magnusson  1956  Täby Sim    46.81        1:40.92   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap    40.49        1:26.99   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Camilla Rogala  1970  Simklubben Neptun    44.22        1:30.84   
Helena Bockner  1968  Simklubben Neptun    44.70        1:31.66   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Lofter  1973  Simklubben Neptun    38.15        1:25.41   
Annika Gron  1974  Södertälje Simsällskap    43.47        1:30.70   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Nyberg  1982  Lidingö Simklubb    33.14        1:12.13   
Ella Wessén  1982  Västerås Simsällskap    40.97        1:29.03   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Wramfors  1985  Väsby Simsällskap    35.93        1:14.87   
Frida Morberg  1986  Stockholmspolisens IF SF    37.12        1:19.88   
Caroline Åberg  1987  Lidingö Simklubb    42.95        1:32.10   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natasha Sundin  1990  Lidingö Simklubb    31.94        1:11.49   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04    34.34        1:12.54   
Sandra Kirstein  1989  Solna Sundbyberg SS 04    36.18        1:21.16   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roger Janson  1947  Stockholm Dolphins Swim Club    44.79        1:32.71   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap    43.24        1:30.10   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mats Dänsel  1957  Simklubben Neptun    39.42        1:22.77   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harri Mossmyr  1962  Stockholmspolisens IF SF    35.14        1:14.35   
Eric Sjöström  1959  Lidingö Simklubb    34.85        1:14.76   
Henrik Bodén  1959  Danderyds Sim    36.46        1:17.30   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim    41.54        1:25.92   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap    40.43        1:25.96   
Håkan Blonde  1958  Täby Sim    54.53        1:46.47   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Peter Mattsson  1967  Mariestads Simsällskap    37.60        1:18.24   
Johan Östrand  1963  Järfälla Simsällskap    45.15        1:31.56   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hans Roosmark  1971  Täby Sim    31.56        1:07.44   
Peter Dombos  1969  Lidingö Simklubb    38.17        1:19.63   
Stefan Scherling  1972  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04    33.17        1:11.62   
Pär Angerfelt  1973  Tyresö Simsällskap    35.77        1:15.50   
Jaakko Lyytinen  1976  Solna Sundbyberg SS 04    36.35        1:18.83   
Carl Magnus Helin  1976  Lidingö Simklubb    45.13        1:33.64   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    34.13        1:09.91   
Claes Lindgren  1978  Stockholm Dolphins Swim Club    32.80        1:11.05   
Toma Bellotti  1979  Stockholm Dolphins Swim Club    37.57        1:21.24   
Pietro Guardascione  1978  Lidingö Simklubb    38.86        1:21.38   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pedro Pacheco  1987  Stockholmspolisens IF SF    31.11        1:05.48   
Christoffer Friman  1986  Stockholm Dolphins Swim Club    33.64        1:13.09   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Romil Varli  1988  Södertälje Simsällskap    32.21        1:10.46   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap    33.20        1:15.00   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danderyd Mix [240]  247  Danderyds Sim            2:26.89   
  Marie Crisp  1949      49.59        49.59   
  Jonas Uebel  1981      31.49        1:21.08   
  Olle Axling  1945      32.00        1:53.08   
  Bitte Axling  1946      33.81        2:26.89   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim Mix 1  200  Täby Sim            1:51.28   
  Stefan Scherling  1972      25.99        25.99   
  Annica Åberg  1966      30.04        56.03   
  Peter Pärlklo  1971      25.20        1:21.23   
  Gunilla Rasmuson  1957      30.05        1:51.28   
                     
Täby Sim Mix 2  200  Täby Sim            2:02.44   
  Johan Carlén  1976      26.34        26.34   
  Christine Uhrlander  1971      28.98        55.32   
  Caroline Magnusson  1956      35.75        1:31.07   
  Peter Håkansson  1965      31.37        2:02.44   
                     
Danderyd Mix [200]  220  Danderyds Sim            2:04.74   
  Kicki Molin  1964      32.41        32.41   
  Anders Engstrand  1958      33.09        1:05.50   
  Henrik Bodén  1959      29.67        1:35.17   
  Maria Gustafsson  1967      29.57        2:04.74   
                     
SK Neptun Mix [200]  203  Simklubben Neptun            2:09.98   
  Lars Malmqvist  1967      29.00        29.00   
  Helena Bockner  1968      35.96        1:04.96   
  Mats Dänsel  1957      31.66        1:36.62   
  Anna Lofter  1973      33.36        2:09.98   
                     
Västerås Mix [200]  200  Västerås Simsällskap            2:23.36   
  Ulla-Karin Aufrecht  1964      34.80        34.80   
  Ella Wessén  1982      35.91        1:10.71   
  Björn Gårdensjö  1951      35.35        1:46.06   
  Peter Karlsson  1963      37.30        2:23.36   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim Mix 3  178  Täby Sim            2:01.82   
  Hans Roosmark  1971      26.82        26.82   
  Camilla Thuné  1967      32.97        59.79   
  Jerker Olsson  1972      29.97        1:29.76   
  Helena Fältman  1980      32.06        2:01.82   
                     
Järfälla S Mix [160]  160  Järfälla Simsällskap            2:22.05   
  Siri Ohrankämmen  1995      35.03        35.03   
  Marie Nordahl  1963      39.89        1:14.92   
  Tomas Hjelmström  1955      34.50        1:49.42   
  Peter Rotstam  1970      32.63        2:22.05   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS04 Mix [120]  120  Solna Sundbyberg SS 04            1:51.56   
  Sandra Kirstein  1989      30.70        30.70   
  Agnes Larsson  1991      29.78        1:00.48   
  Emil Strömberg  1990      26.33        1:26.81   
  Mikael Lennehag  1974      24.75        1:51.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 mars 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  07:04