Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003    545  1:09.42  2:22.59  3:36.62  4:50.96  9:46.67   
  Täby Sim  10:04.45      6:04.96  7:18.90  8:34.12       
                     
Lilly Lundgren  2002    506  1:11.47  2:27.63  3:43.85  5:00.27  10:01.52   
  Järfälla Simsällskap  10:02.78      6:15.33  7:30.41  8:46.49       
                     
Amanda Lindqvist  2002    493  1:08.62  2:20.85  3:34.45  4:47.42  10:06.76   
  Järfälla Simsällskap  9:47.87      6:03.68  7:32.59  8:50.48       
                     
Klara Alte  2002    480  1:11.69  2:28.27  3:46.82  5:04.49  10:12.10   
  Stockholms Kappsimningsklubb  10:04.42      6:22.75  7:40.86  8:57.96       
                     
Dimitra Tsirona  2002    476  1:08.16  2:22.13  3:39.27  4:58.34  10:13.89   
  Järfälla Simsällskap  10:22.49      6:16.08  7:35.71  8:55.83       
                     
Emma Hansson  2002    466  1:08.69  2:22.56  3:38.51  4:57.58  10:18.12   
  Järfälla Simsällskap  9:56.68      6:17.13  7:37.81  8:58.54       
                     
Elin Lindqvist  2004    444  1:13.97  2:33.64  3:53.10  5:13.13  10:28.02   
  Järfälla Simsällskap  11:31.06      6:33.37  7:53.54  9:13.17       
                     
Josefine Iwarson  2003    443  1:09.81  2:27.04  3:45.49  5:05.87  10:28.73   
  Järfälla Simsällskap        6:27.07  7:47.64  9:08.98       
                     
Louise Larsson  2002    425  1:10.56  2:28.36  3:47.93  5:09.42  10:37.32   
  Järfälla Simsällskap  10:19.90      6:31.79  7:54.60  9:16.89       
                     
10  Linnea Zetterlund  2003    416  1:15.14  2:35.82  3:56.97  5:18.04  10:41.88   
  Järfälla Simsällskap        6:40.12  8:03.07  9:25.25       
                     
11  Moa Arvehed  2003    416  1:12.06  2:31.71  3:53.55  5:15.55  10:41.99   
  Järfälla Simsällskap  10:39.59      6:38.23  8:00.87  9:23.21       
                     
12  Josefin Andersson  2003    371  1:14.50  2:38.14  4:03.02  5:27.79  11:06.94   
  Järfälla Simsällskap  11:23.65      6:53.35  8:19.15  9:44.36       
                     
13  Elina Lejonqvist  2004    368  1:16.03  2:39.54  4:04.72  5:30.65  11:08.54   
  Järfälla Simsällskap        6:56.27  8:21.89  9:46.19       
                     
14  Ingrid Franks  2003    361  1:18.78  2:43.79  4:09.46  5:36.26  11:13.09   
  Täby Sim        7:02.48  8:28.59  9:52.22       
                     
15  Rebecca Policastro  2003    349  1:16.20  2:41.46  4:07.56  5:33.77  11:20.71   
  Järfälla Simsällskap        7:01.04  8:28.93  9:55.95       
                     
16  Linnea Mattila  2003    337  1:17.19  2:43.25  4:09.58  5:37.43  11:28.38   
  Järfälla Simsällskap        7:05.78  8:36.31  10:04.91       
                     
17  Ioanna Tsirona  2004    306  1:16.15  2:43.85  4:12.83  5:44.46  11:50.61   
  Järfälla Simsällskap        7:16.08  8:49.09  10:20.78       
                     
18  Jessica Edlundh  2002    278  1:22.65  2:53.46  4:27.46  6:02.85  12:14.30   
  Solna Sundbyberg SS 04  11:46.14      7:37.62  9:12.61  10:45.16       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Elin Södersten  2000    594  1:08.12  2:19.56  3:31.11  4:42.83  9:30.18   
  Järfälla Simsällskap  9:20.90      5:54.88  7:07.16  8:19.26       
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    556  1:07.50  2:19.68  3:33.26  4:46.95  9:42.79   
  Täby Sim  9:49.39      6:00.47  7:15.41  8:29.83       
                     
Smilla Lönnberg  2001    555  1:10.03  2:23.63  3:37.68  4:50.82  9:43.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  9:58.76      6:04.95  7:17.61  8:30.47       
                     
Emily Lamb  2000    525  1:09.67  2:23.10  3:36.97  4:51.07  9:53.82   
  Södertörns Simsällskap  9:53.91      6:05.67  7:21.01  8:37.49       
                     
Alexandra Jensen  2001    516  1:09.73  2:24.58  3:40.53  4:56.55  9:57.33   
  Täby Sim  9:57.08      6:12.84  7:28.60  8:43.34       
                     
Elsa Nordström  2001    482  1:08.94  2:23.50  3:40.36  4:59.24  10:11.14   
  Stockholms Kappsimningsklubb  9:49.05      6:18.26  7:37.11  8:55.07       
                     
Malin Sangfelt  2001    450  1:12.26  2:30.80  3:49.66  5:08.69  10:25.40   
  Täby Sim        6:27.99  7:48.11  9:08.35       
                     
Cassandra Larsson  2000    404  1:13.66  2:34.13  3:55.65  5:17.97  10:48.31   
  Järfälla Simsällskap  10:58.05      6:41.46  8:04.74  9:27.76       
                     
Linnea Wall  2001    402  1:14.20  2:35.19  3:58.17  5:20.89  10:49.30   
  Järfälla Simsällskap  10:49.62      6:43.59  8:05.73  9:28.44       
                     
10  Maria Tavemark  2001    339  1:19.61  2:45.78  4:13.17  5:40.56  11:27.18   
  Täby Sim        7:07.87  8:35.75  10:03.11       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Isabelle Hanson  1998    632  1:07.32  2:17.38  3:27.82  4:38.61  9:18.36   
  Järfälla Simsällskap  9:05.02      5:48.28  6:58.69  8:08.62       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Leo Jakobsson  2002    490  1:03.93  2:14.07  3:25.66  4:37.55  9:22.08   
  Solna Sundbyberg SS 04  9:16.45      5:49.81  7:01.69  8:13.42       
                     
Jonas Al-Khalili  2002    450  1:06.54  2:19.85  3:32.86  4:46.57  9:38.62   
  Täby Sim  9:55.75      5:59.54  7:12.68  8:26.82       
                     
Tor Stein  2003    443  1:08.39  2:21.66  3:35.59  4:49.52  9:41.44   
  Täby Sim  9:49.20      6:03.17  7:17.83  8:32.25       
                     
Erik Åstrand  2003    443  1:08.09  2:21.36  3:35.38  4:49.02  9:41.66   
  Täby Sim  9:57.05      6:04.10  7:18.78  8:32.59       
                     
Otto Lundberg  2003    434  1:07.76  2:21.22  3:35.72  4:51.29  9:45.56   
  Stockholms Kappsimningsklubb  9:57.94      6:05.91  7:19.84  8:33.22       
                     
Markus Sandh  2002    424  1:07.00  2:20.00  3:33.53  4:48.51  9:49.97   
  Järfälla Simsällskap  9:40.13      6:04.79  7:20.93  8:36.55       
                     
Tor Selander  2002    417  1:08.82  2:24.18  3:39.32  4:55.09  9:53.23   
  Stockholms Kappsimningsklubb  10:33.63      6:11.25  7:28.66  8:42.81       
                     
Sid Lundgren  2003    373  1:09.29  2:25.77  3:43.11  5:02.78  10:15.79   
  Järfälla Simsällskap  10:58.95      6:22.03  7:41.77  9:00.24       
                     
Alexander Bergström  2002    357  1:11.94  2:30.33  3:50.08  5:09.74  10:24.91   
  Täby Sim  10:29.21      6:29.51  7:49.00  9:08.63       
                     
10  Arian Parsa  2002    313  1:11.26  2:30.76  3:52.36  5:17.40  10:53.00   
  Järfälla Simsällskap  10:38.93      6:43.20  8:07.96  9:30.77       
                     
11  Nils Malmberg  2004    309  1:13.58  2:36.77  3:59.18  5:23.39  10:55.60   
  Järfälla Simsällskap        6:48.35  8:11.75  9:36.84       
                     
12  John Zetterqvist  2004    294  1:14.74  2:38.03  4:03.17  5:29.51  11:06.80   
  Järfälla Simsällskap        6:55.81  8:21.03  9:46.43       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Robin Hanson  2001    690  1:00.04  2:03.73  3:07.18  4:10.79  8:21.58   
  Järfälla Simsällskap  8:11.16      5:14.05  6:16.64  7:19.48       
                     
Elias Fröde  2001    538  1:01.91  2:10.21  3:18.79  4:27.46  9:04.92   
  Järfälla Simsällskap  9:02.05      5:36.43  6:46.22  7:56.38       
                     
Josef Al-Khalili  2000    531  1:03.32  2:12.02  3:21.20  4:30.74  9:07.34   
  Täby Sim  9:57.83      5:39.18  6:48.72  7:58.71       
                     
Fredrik Jacobsson  2001    484  1:06.02  2:15.93  3:27.09  4:39.70  9:24.64   
  Stockholms Kappsimningsklubb  9:18.09      5:50.94  7:03.74  8:15.92       
                     
Pontus Westberg  2000    446  1:05.73  2:18.12  3:30.68  4:44.28  9:40.06   
  Järfälla Simsällskap  9:24.10      5:58.76  7:13.55  8:29.46       
                     
Hugo Malmberg  2001              DNS   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oskar Ericsson  1997    713  1:01.05  2:04.27  3:07.71  4:11.63  8:16.24   
  Täby Sim  8:31.42      5:14.71  6:17.35  7:17.60       
                     
Samuel Törnqvist  1997    710  59.88  2:03.72  3:07.48  4:10.98  8:16.82   
  Täby Sim  8:35.00      5:14.01  6:16.79  7:18.01       
                     
Gustav Swedenborg  1998    657  1:00.58  2:03.84  3:07.64  4:11.58  8:29.83   
  Järfälla Simsällskap  8:17.69      5:15.84  6:20.59  7:25.83       
                     
Viktor Fridsjö  1998    628  1:00.89  2:04.76  3:08.42  4:13.27  8:37.76   
  Järfälla Simsällskap  8:30.17      5:19.14  6:25.62  7:32.17       
                     
Daniel Jonsson  1999    591  1:01.14  2:05.73  3:11.83  4:18.88  8:48.16   
  Södertörns Simsällskap  9:26.46      5:25.75  6:33.99  7:41.88       
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Roloff  2002    651  1:06.60  2:15.91  3:25.23  4:35.17  17:40.90   
  Södertörns Simsällskap  17:59.55      5:46.02  6:57.95  8:09.74  9:21.34     
          10:32.45  11:43.90  12:56.52  14:09.52     
          15:20.72  16:31.55         
                     
Ella Arrhén Andersson  2002    567  1:08.87  2:22.05  3:35.85  4:48.80  18:30.77   
  Järfälla Simsällskap  19:09.34      6:02.81  7:16.95  8:30.88  9:45.75     
          11:00.64  12:15.20  13:30.09  14:45.49     
          16:00.78  17:16.19         
                     
Klara Eklöf  2002    519  1:12.06  2:28.66  3:44.72  5:01.70  19:03.79   
  Stockholms Kappsimningsklubb  19:01.98      6:18.25  7:34.19  8:50.64  10:07.30     
          11:23.72  12:41.03  13:58.11  15:15.24     
          16:32.40  17:49.27         
                     
Josephine Junehed  2002    519  1:11.98  2:28.65  3:44.60  5:01.44  19:04.42   
  Täby Sim  19:30.10      6:17.44  7:33.67  8:49.90  10:06.71     
          11:23.50  12:41.11  13:58.40  15:16.05     
          16:33.06  17:49.60         
                     
Emma Lundmark  2003    395  1:13.83  2:34.52  3:56.24  5:19.21  20:53.09   
  Solna Sundbyberg SS 04  20:55.31      6:43.12  8:07.68  9:32.92  10:58.67     
          12:24.31  13:50.94  15:16.84  16:42.54     
          18:07.72  19:31.69         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eva Sigurdsson  2001    535  1:08.79  2:22.20  3:35.71  4:49.43  18:52.60   
  Södertörns Simsällskap  18:37.74      6:04.30  7:20.28  8:37.11  9:54.47     
          11:10.84  12:27.07  13:43.98  15:01.62     
          16:19.77  17:36.93         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Rotstam  1998    696  1:03.48  2:11.72  3:20.37  4:29.64  17:17.38   
  Järfälla Simsällskap  17:12.65      5:38.77  6:48.36  7:58.35  9:08.44     
          10:19.24  11:29.83  12:40.00  13:50.30     
          15:00.76  16:10.58         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Fröde  2003    549  1:03.08  2:12.24  3:20.43  4:29.21  17:15.29   
  Järfälla Simsällskap  18:08.53      5:38.30  6:47.59  7:56.77  9:07.11     
          10:17.22  11:27.66  12:37.59  13:48.04     
          14:58.96  16:09.74         
                     
Lukas Roosmark  2002    473  1:09.50  2:22.25  3:36.10  4:49.76  18:07.82   
  Täby Sim        6:02.54  7:15.44  8:28.54  9:41.12     
          10:54.17  12:06.98  13:19.92  14:32.75     
          15:45.45  16:57.81         
                     
Rasmus Hanson  2003    419  1:09.21  2:23.57  3:37.92  4:52.94  18:52.92   
  Järfälla Simsällskap  19:44.43      6:08.30  7:23.42  8:40.03  9:57.52     
          11:14.61  12:31.05  13:47.99  15:04.46     
          16:21.43  17:38.29         
                     
Douglas Reuterskiöld  2002    410  1:09.01  2:23.79  3:40.04  4:56.89  19:01.20   
  Solna Sundbyberg SS 04  19:45.52      6:14.51  7:32.32  8:50.68  10:07.84     
          11:25.61  12:42.50  14:00.65  15:18.54     
          16:34.86  17:50.59         
                     
Isac Rune  2003    375  1:11.95  2:29.85  3:49.14  5:08.67  19:35.69   
  Täby Sim        6:28.48  7:48.12  9:06.45  10:26.52     
          11:45.90  13:05.99  14:25.97  15:43.36     
          17:00.91  18:20.93         
                     
Isac Persson Taylor  2003    372  1:08.31  2:24.36  3:43.40  5:04.41  19:38.78   
  Täby Sim  19:37.38      6:25.54  7:44.93  9:05.37  10:25.39     
          11:45.09  13:05.15  14:24.96  15:44.73     
          17:04.26  18:24.07         
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Arrhén Andersson  2002    540          35.36   
  Järfälla Simsällskap  35.98                 
Embla Börjesson  2002    534          35.49   
  Täby Sim  34.68                 
Nora Segerström  2002    525          35.69   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.49                 
Smilla Malm  2003    524          35.72   
  Täby Sim  36.23                 
Emma Hansson  2002    484          36.68   
  Järfälla Simsällskap  37.32                 
Hilma Brunnberg  2003    458          37.36   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.71                 
Lilly Lundgren  2002    423          38.34   
  Järfälla Simsällskap  39.05                 
Saga Grindberg  2003    422          38.37   
  Täby Sim  37.89                 
Felicia Göthberg  2004    389          39.45   
  Järfälla Simsällskap  41.33                 
10  Klara Eklöf  2002    373          40.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.43                 
11  Dimitra Tsirona  2002    364          40.31   
  Järfälla Simsällskap  40.10                 
12  Hanna Åsbrink  2002    345          41.04   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.24                 
13  Julia Gunneriusson  2002    334          41.50   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.19                 
14  Nina Takolander  2003    327          41.78   
  Täby Sim  42.31                 
15  Liv Tibblin Wahnberg  2002    305          42.74   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.95                 
16  Elin Andersson  2003    290          43.48   
  Täby Sim  45.27                 
17  Kore Danaë Plunkett  2003    281          43.92   
  Täby Sim  44.09                 
18  Ella Bolmstrand  2004    206          48.75   
  Stockholms Kappsimningsklubb  48.06                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Smilla Lönnberg  2001    533          35.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.42                 
Agnes Humling  2000    523          35.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.12                 
Smilla Hedlund  2001    496          36.36   
  Täby Sim  36.09                 
Maria Tavemark  2001    405          38.92   
  Täby Sim  37.83                 
Linnea Wall  2001    404          38.95   
  Järfälla Simsällskap  38.28                 
Viktoria Nylund  2001    403          38.98   
  Täby Sim  38.20                 
Maya Lindhe  2000    355          40.67   
  Södertörns Simsällskap  48.42                 
Ida Rudin  2001    313          42.38   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.96                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Rotstam  1998    601          34.12   
  Järfälla Simsällskap  33.67                 
Greta Nykvist  1996    566          34.80   
  Södertörns Simsällskap  34.98                 
Hanna Jörlund  1991    554          35.06   
  Järfälla Simsällskap  35.67                 
Hanna Hyllander  1999    262          44.96   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.36                 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    483  29.09        1:01.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:00.95                 
                     
Simon Fröde  2003    456  29.37        1:02.91   
  Järfälla Simsällskap  1:02.51                 
                     
Elliot Nyström  2002    437  29.71        1:03.81   
  Södertörns Simsällskap  1:02.19                 
                     
Jonas Al-Khalili  2002    426  30.12        1:04.34   
  Täby Sim  1:02.48                 
                     
Leo Jakobsson  2002    411  30.34        1:05.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:04.85                 
                     
Lukas Roosmark  2002    379  30.82        1:06.91   
  Täby Sim  1:07.16                 
                     
Markus Sandh  2002    329  32.43        1:10.16   
  Järfälla Simsällskap  1:07.82                 
                     
Isac Rune  2003    310  33.19        1:11.57   
  Täby Sim  1:10.68                 
                     
Simon Lörinc  2003    307  33.25        1:11.78   
  Täby Sim  1:11.62                 
                     
10  Nils Malmberg  2004    264  33.81        1:15.43   
  Järfälla Simsällskap  1:15.26                 
                     
11  David Alonso  2003    253  34.49        1:16.51   
  Täby Sim  1:15.79                 
                     
12  Isac Persson Taylor  2003    249  34.52        1:16.91   
  Täby Sim  1:16.54                 
                     
13  Tor Stein  2003    241  35.04        1:17.77   
  Täby Sim  1:17.64                 
                     
14  Sid Lundgren  2003    227  35.95        1:19.31   
  Järfälla Simsällskap  1:21.10                 
                     
15  Arian Parsa  2002    220  34.07        1:20.24   
  Järfälla Simsällskap  1:14.76                 
                     
16  Alexander Bergström  2002    217  36.80        1:20.56   
  Täby Sim  1:21.14                 
                     
17  Liam Gabrielsson  2003    184  38.55        1:25.04   
  Täby Sim  1:21.24                 
                     
18  John Zetterqvist  2004    138  41.81        1:33.54   
  Järfälla Simsällskap  1:38.78                 
                     
19  Jousef Hanna  2003    129  42.15        1:35.71   
  Täby Sim  1:30.91                 
                     
Simon Seel  2003              DSQ   
  Täby Sim  1:35.35                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Hanson  2001    609  26.70        57.12   
  Järfälla Simsällskap  56.12                 
                     
Klaudius Schreck  2001    493  28.30        1:01.31   
  Södertörns Simsällskap  1:00.51                 
                     
Samuel Talback  2000    480  28.69        1:01.86   
  Järfälla Simsällskap  1:00.73                 
                     
Elias Fröde  2001    478  29.18        1:01.92   
  Järfälla Simsällskap  1:02.82                 
                     
Pontus Jonsson  2000    477  28.19        1:01.98   
  Södertörns Simsällskap  1:04.53                 
                     
Fredrik Jacobsson  2001    460  29.90        1:02.71   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:01.99                 
                     
Daniel Coleman  2000    414  30.08        1:04.98   
  Täby Sim  1:02.86                 
                     
Andres Pöllänen  2001    365  31.69        1:07.73   
  Täby Sim  1:06.79                 
                     
Linus Nykvist  2001    360  31.09        1:08.05   
  Järfälla Simsällskap  1:10.43                 
                     
10  Pontus Westberg  2000    339  30.75        1:09.41   
  Järfälla Simsällskap  1:04.97                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997    617  27.00        56.87   
  Täby Sim  55.01                 
                     
Viktor Fridsjö  1998    600  27.33        57.43   
  Järfälla Simsällskap  55.81                 
                     
Daniel Räisänen  1999    594  27.27        57.62   
  Täby Sim  57.06                 
                     
Gustav Swedenborg  1998    562  27.45        58.69   
  Järfälla Simsällskap  59.47                 
                     
Isak Alin  1999    465  29.74        1:02.50   
  Täby Sim  1:02.32                 
                     
Tobias Fernandez  1999    463  28.89        1:02.59   
  Täby Sim  1:02.70                 
                     
Daniel Jonsson  1999    453  28.55        1:03.04   
  Södertörns Simsällskap  58.72                 
                     
Viktor Jändel  1996    355  31.89        1:08.37   
  Södertörns Simsällskap  1:07.97                 
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Banestig  2002    579  29.07        1:01.06   
  Täby Sim  1:00.79                 
                     
Nora Segerström  2002    505  30.77        1:03.92   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:02.65                 
                     
Embla Börjesson  2002    501  30.69        1:04.09   
  Täby Sim  1:02.49                 
                     
Sara Strand  2002    500  30.38        1:04.13   
  Järfälla Simsällskap  1:04.58                 
                     
Louise Larsson  2002    491  30.58        1:04.50   
  Järfälla Simsällskap  1:07.64                 
                     
Jennie Ewerbring  2003    483  31.03        1:04.86   
  Täby Sim  1:03.70                 
                     
Klara Alte  2002    482  31.48        1:04.93   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:03.98                 
                     
Amanda Lindqvist  2002    478  31.16        1:05.08   
  Järfälla Simsällskap  1:04.11                 
                     
Josefine Iwarson  2003    470  31.01        1:05.46   
  Järfälla Simsällskap  1:03.75                 
                     
10  Thilda Ström  2003    466  31.17        1:05.66   
  Täby Sim  1:03.79                 
                     
11  Rebecca Policastro  2003    444  31.02        1:06.72   
  Järfälla Simsällskap  1:04.08                 
                     
12  Elin Lindqvist  2004    443  31.83        1:06.74   
  Järfälla Simsällskap  1:08.52                 
                     
13  Liv Tibblin Wahnberg  2002    440  32.19        1:06.89   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:05.53                 
                     
14  Moa Arvehed  2003    431  32.12        1:07.38   
  Järfälla Simsällskap  1:07.37                 
                     
15  Louise Hertegren  2004    430  31.92        1:07.44   
  Järfälla Simsällskap  1:05.61                 
                     
16  Ingrid Franks  2003    424  31.59        1:07.72   
  Täby Sim  1:08.12                 
                     
17  Elin Andersson  2003    411  31.86        1:08.45   
  Täby Sim  1:07.77                 
                     
18  Hanna Åsbrink  2002    405  33.06        1:08.77   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:08.96                 
                     
19  Ioanna Tsirona  2004    404  32.29        1:08.84   
  Järfälla Simsällskap  1:07.72                 
                     
20  Josefin Andersson  2003    402  32.00        1:08.96   
  Järfälla Simsällskap  1:08.55                 
                     
21  Linnea Mattila  2003    399  32.78        1:09.14   
  Järfälla Simsällskap  1:10.22                 
                     
22  Ida Svensson  2002    395  32.65        1:09.37   
  Täby Sim  1:12.29                 
                     
23  Hilma Brunnberg  2003    393  33.80        1:09.47   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:09.06                 
                     
24  Stella Alin  2002    390  33.07        1:09.64   
  Täby Sim  1:08.42                 
                     
25  Emelie Bergvall  2003    389  33.57        1:09.71   
  Täby Sim  1:10.70                 
                     
26  Nina Takolander  2003    366  33.42        1:11.11   
  Täby Sim  1:09.65                 
                     
27  Elina Lejonqvist  2004    365  33.64        1:11.20   
  Järfälla Simsällskap  1:09.03                 
                     
28  Felicia Göthberg  2004    346  33.91        1:12.47   
  Järfälla Simsällskap  1:14.69                 
                     
29  Ella Bolmstrand  2004    327  34.51        1:13.84   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:30.17                 
                     
30  Sofia Hansen  2004    312  35.74        1:15.04   
  Järfälla Simsällskap  1:14.97                 
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Roloff  2000    595  29.61        1:00.52   
  Södertörns Simsällskap  1:00.21                 
                     
Elin Södersten  2000    575  29.77        1:01.19   
  Järfälla Simsällskap  1:00.00                 
                     
Maya Lindhe  2000    530  30.35        1:02.89   
  Södertörns Simsällskap  1:02.21                 
                     
Alexandra Jensen  2001    521  30.04        1:03.23   
  Täby Sim  1:03.41                 
                     
Elsa Nordström  2001    507  30.85        1:03.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:02.79                 
                     
Amanda Eriksson  2001    503  30.60        1:04.01   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:02.69                 
                     
Anna Ladis  2001    501  30.67        1:04.06   
  Täby Sim  1:03.72                 
                     
Kristina Isacson  2001    495  31.48        1:04.33   
  Täby Sim  1:03.33                 
                     
Rebecca Zerne  2001    468  31.24        1:05.56   
  Södertörns Simsällskap  1:03.33                 
                     
10  Johanna Persson  2001    465  30.97        1:05.71   
  Täby Sim  1:04.04                 
                     
11  Viktoria Nylund  2001    433  32.32        1:07.25   
  Täby Sim  1:05.75                 
                     
12  Signe Rönn  2001    433  31.86        1:07.26   
  Södertörns Simsällskap  1:01.91                 
                     
13  Smilla Hedlund  2001    415  32.63        1:08.24   
  Täby Sim  1:07.76                 
                     
14  Cassandra Larsson  2000    400  33.78        1:09.07   
  Järfälla Simsällskap  1:06.41                 
                     
15  Linnea Wall  2001    397  33.53        1:09.25   
  Järfälla Simsällskap  1:06.38                 
                     
16  Lisa Schubert  2001    371  33.97        1:10.84   
  Täby Sim  1:09.27                 
                     
17  Ida Rudin  2001    342  34.28        1:12.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:11.94                 
                     
18  Maria Tavemark  2001    316  35.44        1:14.67   
  Täby Sim  1:14.38                 
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Eriksen  1997    677  27.87        57.97   
  Järfälla Simsällskap  57.68                 
                     
Cassandra Engback  1999    613  29.01        59.91   
  Södertörns Simsällskap  57.78                 
                     
Carin Klasson  1995    609  29.23        1:00.03   
  Södertörns Simsällskap  57.95                 
                     
Hanna Jörlund  1991    579  29.73        1:01.05   
  Järfälla Simsällskap  59.65                 
                     
Isabelle Hanson  1998    516  30.38        1:03.44   
  Järfälla Simsällskap  1:01.58                 
                     
Sigrid Loid  1999    505  30.24        1:03.90   
  Täby Sim  1:04.46                 
                     
Mikaela Bergh  1999    435  32.18        1:07.14   
  Täby Sim  1:09.74                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Jakobsson  2002    502  1:03.35  2:11.46  3:19.99    4:26.96   
  Solna Sundbyberg SS 04  4:26.21                 
                     
Lukas Roosmark  2002    469  1:06.39  2:15.68  3:24.86    4:33.06   
  Täby Sim  4:36.30                 
                     
Tor Selander  2002    421  1:04.27  2:18.37  3:32.94    4:42.98   
  Stockholms Kappsimningsklubb  5:32.86                 
                     
Erik Åstrand  2003    421  1:05.35  2:18.26  3:31.92    4:43.06   
  Täby Sim  4:49.89                 
                     
Axel von Goës  2002    421  1:07.67  2:19.70  3:32.69    4:43.19   
  Täby Sim  4:52.40                 
                     
Otto Lundberg  2003    413  1:06.84  2:19.18  3:31.78    4:44.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  4:41.24                 
                     
Rasmus Hanson  2003    398  1:06.46  2:19.81  3:34.11    4:48.32   
  Järfälla Simsällskap  4:39.25                 
                     
Sid Lundgren  2003    362  1:08.80  2:24.29  3:41.57    4:57.74   
  Järfälla Simsällskap  5:08.27                 
                     
Nils Malmberg  2004    306  1:09.94  2:31.52  3:54.13    5:14.75   
  Järfälla Simsällskap  5:13.97                 
                     
10  Liam Gabrielsson  2003    254  1:16.58  2:43.12  4:10.61    5:34.77   
  Täby Sim  5:49.62                 
                     
11  Samuel Nilsson  2003    199  1:24.29  2:59.59  4:36.58    6:03.54   
  Täby Sim  5:46.58                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klaudius Schreck  2001    524  1:01.83  2:09.74  3:17.24    4:23.21   
  Södertörns Simsällskap  4:18.55                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    518  1:01.55  2:08.49  3:17.04    4:24.12   
  Täby Sim  4:32.41                 
                     
Pontus Jonsson  2000    502  1:03.36  2:12.24  3:20.77    4:26.92   
  Södertörns Simsällskap  4:24.82                 
                     
Daniel Coleman  2000    488  1:02.54  2:11.10  3:20.11    4:29.47   
  Täby Sim  4:23.06                 
                     
Anton Forsberg  2001    436  1:07.98  2:18.90  3:30.13    4:39.77   
  Täby Sim  4:46.97                 
                     
Andres Pöllänen  2001    435  1:07.06  2:18.44  3:29.35    4:39.95   
  Täby Sim  4:36.34                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997    677  58.75  2:00.34  3:01.40    4:01.67   
  Täby Sim  4:03.24                 
                     
Viktor Fridsjö  1998    599  59.07  2:01.97  3:07.60    4:11.68   
  Järfälla Simsällskap  4:09.48                 
                     
Daniel Jonsson  1999    535  59.91  2:06.01  3:14.12    4:21.40   
  Södertörns Simsällskap  4:20.12                 
                     
Viktor Jändel  1996    430  1:05.62  2:16.76  3:29.15    4:41.16   
  Södertörns Simsällskap  4:41.83                 
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Banestig  2002    472          31.30   
  Täby Sim  31.52                 
Smilla Malm  2003    436          32.13   
  Täby Sim  31.83                 
Josephine Junehed  2002    406          32.91   
  Täby Sim  33.88                 
Lilly Lundgren  2002    394          33.24   
  Järfälla Simsällskap  34.02                 
Liv Tibblin Wahnberg  2002    391          33.34   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.45                 
Klara Alte  2002    390          33.35   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.86                 
Hanna Åsbrink  2002    376          33.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.12                 
Emelie Bergvall  2003    297          36.51   
  Täby Sim  38.19                 
Saga Grindberg  2003    297          36.52   
  Täby Sim  38.96                 
10  Julia Gunneriusson  2002    284          37.06   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.99                 
11  Ella Bolmstrand  2004    254          38.47   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.55                 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Smilla Lönnberg  2001    506          30.58   
  Stockholms Kappsimningsklubb  31.11                 
Elsa Nordström  2001    482          31.09   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.32                 
Maya Lindhe  2000    451          31.78   
  Södertörns Simsällskap  31.30                 
Amanda Strömdahl  2000    440          32.03   
  Täby Sim  31.90                 
Signe Rönn  2001    434          32.19   
  Södertörns Simsällskap  30.38                 
Cassandra Larsson  2000    411          32.79   
  Järfälla Simsällskap  32.21                 
Viktoria Nylund  2001    335          35.10   
  Täby Sim  32.41                 
Ida Rudin  2001    300          36.41   
  Solna Sundbyberg SS 04  35.15                 
Lisa Schubert  2001    295          36.62   
  Täby Sim  35.35                 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Rotstam  1998    571          29.38   
  Järfälla Simsällskap  29.63                 
Cassandra Engback  1999    558          29.60   
  Södertörns Simsällskap  28.84                 
Ida Eriksen  1997    543          29.87   
  Järfälla Simsällskap  29.87                 
Carin Klasson  1995    540          29.93   
  Södertörns Simsällskap  29.71                 
Greta Nykvist  1996    538          29.96   
  Södertörns Simsällskap  29.91                 
Hanna Jörlund  1991    512          30.47   
  Järfälla Simsällskap  30.08                 
Sigrid Loid  1999    488          30.95   
  Täby Sim  31.20                 
Hanna Hyllander  1999    198          41.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.59                 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Fröde  2003    545  28.91        59.87   
  Järfälla Simsällskap  59.38                 
                     
Jonas Al-Khalili  2002    388  32.87        1:07.02   
  Täby Sim  1:05.88                 
                     
Elliot Nyström  2002    332  33.99        1:10.61   
  Södertörns Simsällskap  1:07.96                 
                     
Rasmus Hanson  2003    319  34.63        1:11.56   
  Järfälla Simsällskap  1:13.58                 
                     
Markus Sandh  2002    317  34.82        1:11.69   
  Järfälla Simsällskap  1:09.44                 
                     
Sid Lundgren  2003    311  34.82        1:12.20   
  Järfälla Simsällskap  1:16.22                 
                     
Hugo Westholm  2004    255  37.57        1:17.09   
  Täby Sim  1:17.79                 
                     
Liam Gabrielsson  2003    233  38.87        1:19.48   
  Täby Sim  1:18.02                 
                     
Nils Malmberg  2004    222  38.61        1:20.69   
  Järfälla Simsällskap  1:19.84                 
                     
10  John Zetterqvist  2004    196  41.28        1:24.13   
  Järfälla Simsällskap  1:23.43                 
                     
11  Arian Parsa  2002    192  40.21        1:24.68   
  Järfälla Simsällskap  1:20.45                 
                     
12  Samuel Nilsson  2003    185  41.85        1:25.84   
  Täby Sim  1:26.78                 
                     
13  Simon Seel  2003    166  43.83        1:28.89   
  Täby Sim  1:27.64                 
                     
14  Edward Tarish  2003    149  44.44        1:32.13   
  Täby Sim  1:32.66                 
                     
15  Jousef Hanna  2003    146  44.74        1:32.70   
  Täby Sim  1:30.97                 
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Hanson  2001    568  28.83        59.07   
  Järfälla Simsällskap  59.06                 
                     
Samuel Talback  2000    472  30.81        1:02.81   
  Järfälla Simsällskap  59.86                 
                     
Pontus Jonsson  2000    457  30.88        1:03.49   
  Södertörns Simsällskap  1:05.24                 
                     
Linus Nykvist  2001    413  32.14        1:05.66   
  Järfälla Simsällskap  1:04.20                 
                     
Pontus Westberg  2000    323  34.98        1:11.27   
  Järfälla Simsällskap  1:10.81                 
                     
Anton Forsberg  2001    304  34.96        1:12.70   
  Täby Sim  1:08.15                 
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997    631  28.36        57.01   
  Täby Sim  54.25                 
                     
Daniel Jonsson  1999    506  29.84        1:01.39   
  Södertörns Simsällskap  59.10                 
                     
Gustav Swedenborg  1998    475  31.06        1:02.68   
  Järfälla Simsällskap  1:02.41                 
                     
Daniel Räisänen  1999    451  31.17        1:03.78   
  Täby Sim  1:01.83                 
                     
Isak Alin  1999    433  31.52        1:04.63   
  Täby Sim  1:03.22                 
                     
Tobias Fernandez  1999    419  31.73        1:05.34   
  Täby Sim  1:04.45                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Arrhén Andersson  2002    561  31.89  1:09.64  1:53.86    2:27.75   
  Järfälla Simsällskap  2:29.28                 
                     
Emma Hansson  2002    519  33.96  1:13.56  1:55.50    2:31.54   
  Järfälla Simsällskap  2:32.36                 
                     
Ellen Banestig  2002    494  32.06  1:10.04  1:58.16    2:34.07   
  Täby Sim  2:31.38                 
                     
Embla Börjesson  2002    486  34.86  1:16.10  1:58.80    2:34.98   
  Täby Sim  2:38.67                 
                     
Amanda Lindqvist  2002    478  33.97  1:13.97  2:00.51    2:35.75   
  Järfälla Simsällskap  2:36.94                 
                     
Dimitra Tsirona  2002    476  31.18  1:10.63  1:58.94    2:36.04   
  Järfälla Simsällskap  2:37.21                 
                     
Louise Larsson  2002    459  33.67  1:15.31  2:00.68    2:37.96   
  Järfälla Simsällskap  2:41.25                 
                     
Josephine Junehed  2002    450  34.23  1:13.81  2:01.85    2:38.92   
  Täby Sim  2:35.74                 
                     
Josefine Iwarson  2003    439  33.77  1:14.84  2:01.78    2:40.28   
  Järfälla Simsällskap  2:37.42                 
                     
10  Klara Eklöf  2002    412  33.66  1:15.43  2:05.52    2:43.67   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:43.52                 
                     
11  Elin Lindqvist  2004    406  33.87  1:17.24  2:05.60    2:44.47   
  Järfälla Simsällskap  2:40.78                 
                     
12  Moa Arvehed  2003    390  36.36  1:23.13  2:08.68    2:46.77   
  Järfälla Simsällskap  2:45.11                 
                     
13  Linnea Zetterlund  2003    387  38.49  1:23.52  2:11.12    2:47.20   
  Järfälla Simsällskap  2:46.95                 
                     
14  Rebecca Policastro  2003    385  35.29  1:18.27  2:08.72    2:47.49   
  Järfälla Simsällskap  2:40.62                 
                     
15  Stella Alin  2002    378  35.24  1:21.10  2:09.48    2:48.39   
  Täby Sim  2:52.32                 
                     
16  Liv Tibblin Wahnberg  2002    377  36.10  1:20.51  2:10.96    2:48.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:43.97                 
                     
17  Ioanna Tsirona  2004    360  35.25  1:19.91  2:11.96    2:51.20   
  Järfälla Simsällskap  2:45.42                 
                     
18  Hilma Brunnberg  2003    360  37.89  1:25.36  2:12.19    2:51.22   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:47.23                 
                     
19  Louise Hertegren  2004    357  35.07  1:17.28  2:12.39    2:51.64   
  Järfälla Simsällskap  2:51.50                 
                     
20  Ida Svensson  2002    346  38.18  1:21.30  2:13.25    2:53.48   
  Täby Sim  2:58.49                 
                     
21  Josefin Andersson  2003    343  38.22  1:21.11  2:13.71    2:54.03   
  Järfälla Simsällskap  2:48.44                 
                     
22  Felicia Göthberg  2004    329  39.12  1:23.44  2:15.03    2:56.50   
  Järfälla Simsällskap  2:58.33                 
                     
23  Linnea Mattila  2003    322  38.33  1:23.78  2:15.72    2:57.73   
  Järfälla Simsällskap  2:57.32                 
                     
24  Elin Andersson  2003    320  38.31  1:23.32  2:16.53    2:58.03   
  Täby Sim  2:54.54                 
                     
25  Julia Gunneriusson  2002    315  38.32  1:25.23  2:15.76    2:59.02   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:51.35                 
                     
26  Sofia Hansen  2004    298  40.64  1:26.50  2:20.71    3:02.30   
  Järfälla Simsällskap  3:02.16                 
                     
27  Nina Takolander  2003    286  42.39  1:27.49  2:22.46    3:04.81   
  Täby Sim  2:58.36                 
                     
28  Elina Lejonqvist  2004    275  40.87  1:30.43  2:26.45    3:07.22   
  Järfälla Simsällskap  3:00.30                 
                     
29  Kore Danaë Plunkett  2003    232  44.70  1:36.01  2:31.77    3:18.28   
  Täby Sim  3:15.86                 
                     
Saga Grindberg  2003              DSQ   
  Täby Sim  2:59.19                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Smilla Lönnberg  2001    532  32.56  1:12.15  1:55.78    2:30.30   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:31.63                 
                     
Kristina Isacson  2001    506  33.71  1:12.08  1:56.58    2:32.84   
  Täby Sim  2:33.47                 
                     
Amanda Eriksson  2001    499  32.46  1:13.13  1:57.49    2:33.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:32.14                 
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    486  34.95  1:13.33  2:00.04    2:34.96   
  Täby Sim  2:34.80                 
                     
Johanna Persson  2001    485  33.80  1:12.90  1:57.80    2:35.09   
  Täby Sim  2:32.28                 
                     
Alexandra Jensen  2001    450  34.06  1:15.89  2:03.73    2:38.97   
  Täby Sim  2:35.81                 
                     
Agnes Humling  2000    444  34.09  1:15.72  2:01.73    2:39.64   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:36.26                 
                     
Malin Sangfelt  2001    432  36.20  1:15.81  2:03.76    2:41.10   
  Täby Sim  2:42.26                 
                     
Anna Ladis  2001    408  35.13  1:17.07  2:06.36    2:44.27   
  Täby Sim  2:46.91                 
                     
10  Rebecca Zerne  2001    395  37.26  1:20.15  2:08.86    2:45.98   
  Södertörns Simsällskap  2:44.55                 
                     
11  Viktoria Nylund  2001    389  36.14  1:19.25  2:07.09    2:46.82   
  Täby Sim  2:42.07                 
                     
12  Maria Tavemark  2001    331  39.75  1:28.60  2:14.29    2:56.16   
  Täby Sim  2:51.97                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Jörlund  1991    627  31.32  1:07.78  1:48.30    2:22.35   
  Järfälla Simsällskap  2:18.96                 
                     
Emma Rotstam  1998    589  31.44  1:11.46  1:51.66    2:25.36   
  Järfälla Simsällskap  2:19.74                 
                     
Isabelle Hanson  1998    577  31.96  1:09.25  1:52.16    2:26.33   
  Järfälla Simsällskap  2:21.25                 
                     
Carin Klasson  1995    531  31.19  1:10.61  1:57.37    2:30.42   
  Södertörns Simsällskap  2:29.03                 
                     
Mikaela Bergh  1999    451  35.40  1:19.74  2:00.99    2:38.90   
  Täby Sim  2:41.19                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Westholm  2004    388  38.26  1:21.07  2:03.43    2:45.12   
  Täby Sim  2:43.63                 
                     
Carl Wennerholm  2002    387  37.32  1:19.59  2:02.31    2:45.23   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:53.94                 
                     
Isac Persson Taylor  2003    366  37.11  1:20.01  2:04.84    2:48.29   
  Täby Sim  3:04.88                 
                     
Erik Åstrand  2003    332  38.92  1:24.04  2:09.41    2:53.84   
  Täby Sim                   
                     
Isac Rune  2003    318  40.04  1:26.22  2:11.54    2:56.49   
  Täby Sim  3:09.86                 
                     
Tor Stein  2003    316  38.96  1:24.61  2:11.49    2:56.72   
  Täby Sim  2:58.01                 
                     
Otto Lundberg  2003    302  39.62  1:25.47  2:12.15    2:59.51   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:55.69                 
                     
Alexander Bergström  2002    292  40.28  1:26.68  2:14.36    3:01.40   
  Täby Sim  2:59.19                 
                     
Simon Seel  2003    252  42.65  1:31.60  2:21.61    3:10.71   
  Täby Sim  3:06.17                 
                     
10  Edward Tarish  2003    169  48.14  1:42.50  2:40.35    3:37.54   
  Täby Sim  3:45.53                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Pontus Jonsson  2000    534  34.58  1:13.82  1:51.07    2:28.42   
  Södertörns Simsällskap  2:18.28                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    479  34.54  1:13.32  1:53.31    2:33.91   
  Täby Sim  2:27.69                 
                     
Elias Fröde  2001    473  34.13  1:13.60  1:54.13    2:34.54   
  Järfälla Simsällskap  2:37.96                 
                     
Axel Nordén  2001    431  35.55  1:16.45  1:58.13    2:39.47   
  Täby Sim  2:36.47                 
                     
Klaudius Schreck  2001    381  35.27  1:16.84  2:01.19    2:46.17   
  Södertörns Simsällskap  2:25.41                 
                     
Pontus Westberg  2000    356  37.76  1:20.81  2:05.76    2:49.93   
  Järfälla Simsällskap  2:45.13                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanepoel  1998    597  32.64  1:08.39  1:44.83    2:23.04   
  Järfälla Simsällskap  2:16.47                 
                     
Samuel Törnqvist  1997    592  32.67  1:09.59  1:47.42    2:23.47   
  Täby Sim  2:22.22                 
                     
Oskar Ericsson  1997    544  33.83  1:11.92  1:50.28    2:27.50   
  Täby Sim  2:30.22                 
                     
Gustav Swedenborg  1998    542  33.78  1:11.85  1:49.87    2:27.76   
  Järfälla Simsällskap  2:25.85                 
                     
 
Gren 13, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Järfälla S Herrar  1998    614          3:35.58   
  Järfälla Simsällskap  3:34.64                 
  Simon Fröde  2003      26.73  55.53      55.53   
  Viktor Fridsjö  1998      25.34  53.39      1:48.92   
  Gustav Swedenborg  1998      25.66  54.34      2:43.26   
  Robin Hanson  2001      24.67  52.32      3:35.58   
                     
Södertörn Herrar [1999]  1999    559          3:42.39   
  Södertörns Simsällskap  3:34.60                 
  Daniel Jonsson  1999      26.88  55.67      55.67   
  Elliot Nyström  2002      27.09  56.81      1:52.48   
  Pontus Jonsson  2000      26.04  55.07      2:47.55   
  Klaudius Schreck  2001      26.04  54.84      3:42.39   
                     
Järfälla S Herrar Lag 1    553          3:43.25   
  Järfälla Simsällskap  3:44.87                 
  Elias Fröde  2001      27.34  57.32      57.32   
  Hugo Swanepoel  1998      25.62  54.89      1:52.21   
  Samuel Talback  2000      26.29  54.77      2:46.98   
  Erik Almvret  2002      26.36  56.27      3:43.25   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2001    458          3:57.67   
  Täby Sim                   
  Tobias Fernandez  1999      28.62  1:00.09      1:00.09   
  Lukas Roosmark  2002      27.99  59.04      1:59.13   
  Andres Pöllänen  2001      28.14  59.12      2:58.25   
  Jonas Al-Khalili  2002      28.48  59.42      3:57.67   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2000    400          4:08.61   
  Täby Sim                   
  Axel Nordén  2001      29.48  1:00.80      1:00.80   
  Anton Forsberg  2001      28.88  1:01.82      2:02.62   
  Erik Åstrand  2003      28.92  1:01.84      3:04.46   
  Isac Persson Taylor  2003      30.52  1:04.15      4:08.61   
                     
Täby Sim Herrar Lag 3  2000    362          4:17.15   
  Täby Sim                   
  Alexander Bergström  2002      32.16  1:06.80      1:06.80   
  Isac Rune  2003      32.00  1:07.45      2:14.25   
  Tor Stein  2003      30.90  1:03.67      3:17.92   
  Axel von Goës  2002      28.13  59.23      4:17.15   
                     
Järfälla S Herrar Lag 3    361          4:17.42   
  Järfälla Simsällskap  4:06.00                 
  Sid Lundgren  2003      31.27  1:05.39      1:05.39   
  Rasmus Hanson  2003      30.36  1:04.32      2:09.71   
  Markus Sandh  2002      28.69  1:01.21      3:10.92   
  Nils Malmberg  2004      31.35  1:06.50      4:17.42   
                     
Täby Sim Herrar Lag 4  2001    275          4:41.66   
  Täby Sim                   
  Simon Lörinc  2003      32.08  1:07.30      1:07.30   
  Liam Gabrielsson  2003      32.70  1:09.65      2:16.95   
  Simon Seel  2003      34.83  1:14.06      3:31.01   
  Edward Tarish  2003      33.38  1:10.65      4:41.66   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Fröde  2003    481          28.35   
  Järfälla Simsällskap  28.60                 
Carl Wennerholm  2002    360          31.23   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.69                 
Isac Rune  2003    295          33.36   
  Täby Sim  35.83                 
Rasmus Hanson  2003    264          34.60   
  Järfälla Simsällskap  34.20                 
Simon Lörinc  2003    247          35.38   
  Täby Sim  36.30                 
Liam Gabrielsson  2003    225          36.52   
  Täby Sim  37.03                 
Albin Kappling  2003    175          39.69   
  Täby Sim  46.05                 
Samuel Nilsson  2003    174          39.78   
  Täby Sim  41.81                 
John Zetterqvist  2004    171          39.97   
  Järfälla Simsällskap  39.25                 
10  Edward Tarish  2003    161          40.84   
  Täby Sim  44.20                 
11  Simon Seel  2003    156          41.24   
  Täby Sim  46.08                 
12  Jousef Hanna  2003    153          41.47   
  Täby Sim  45.82                 
13  Elmer Luttropp Gedda  2004    121          44.85   
  Spårvägen Simförening  47.70                 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Hanson  2001    543          27.22   
  Järfälla Simsällskap  27.43                 
Samuel Talback  2000    457          28.84   
  Järfälla Simsällskap  28.39                 
Josef Al-Khalili  2000    448          29.02   
  Täby Sim  30.01                 
Isak Gustafsson  2001    401          30.13   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.12                 
Linus Nykvist  2001    357          31.30   
  Järfälla Simsällskap  31.40                 
Pontus Westberg  2000    335          31.99   
  Järfälla Simsällskap  32.22                 
Anton Forsberg  2001    312          32.76   
  Täby Sim  32.84                 
Oskar Mikker  2000    289          33.59   
  Södertörns Simsällskap  37.08                 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997    614          26.14   
  Täby Sim  25.43                 
Isak Alin  1999    427          29.50   
  Täby Sim  30.04                 
Tobias Fernandez  1999    423          29.58   
  Täby Sim  29.41                 
Viktor Fridsjö  1998    418          29.71   
  Järfälla Simsällskap  29.84                 
Hugo Swanepoel  1998    415          29.78   
  Järfälla Simsällskap  29.57                 
Samuel Bladin  1999    234          36.05   
  Spårvägen Simförening  34.10                 
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Banestig  2002    546  30.79  1:05.40  1:40.48    2:15.46   
  Täby Sim  2:14.43                 
                     
Embla Börjesson  2002    524  32.34  1:08.01  1:43.05    2:17.35   
  Täby Sim  2:17.70                 
                     
Amanda Lindqvist  2002    521  32.25  1:07.30  1:42.80    2:17.60   
  Järfälla Simsällskap  2:16.84                 
                     
Dimitra Tsirona  2002    519  31.51  1:06.32  1:42.18    2:17.78   
  Järfälla Simsällskap  2:19.34                 
                     
Thilda Ström  2003    506  32.47  1:07.51  1:43.52    2:19.02   
  Täby Sim  2:23.52                 
                     
Lilly Lundgren  2002    499  31.98  1:07.97  1:43.85    2:19.62   
  Järfälla Simsällskap  2:17.87                 
                     
Emma Hansson  2002    497  31.93  1:06.41  1:42.45    2:19.80   
  Järfälla Simsällskap  2:16.95                 
                     
Klara Alte  2002    468  33.75  1:10.22  1:47.54    2:22.61   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:20.20                 
                     
Louise Larsson  2002    467  32.10  1:08.56  1:45.83    2:22.77   
  Järfälla Simsällskap  2:22.27                 
                     
10  Liv Tibblin Wahnberg  2002    458  33.71  1:10.14  1:47.38    2:23.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:22.81                 
                     
11  Josefine Iwarson  2003    457  32.31  1:08.10  1:46.07    2:23.74   
  Järfälla Simsällskap  2:25.47                 
                     
12  Elin Lindqvist  2004    442  33.50  1:10.54  1:48.65    2:25.41   
  Järfälla Simsällskap  2:27.73                 
                     
13  Moa Arvehed  2003    431  33.43  1:11.04  1:49.47    2:26.64   
  Järfälla Simsällskap  2:25.94                 
                     
14  Linnea Zetterlund  2003    423  33.73  1:12.18  1:51.23    2:27.56   
  Järfälla Simsällskap  2:25.17                 
                     
15  Louise Hertegren  2004    422  34.08  1:11.43  1:49.90    2:27.62   
  Järfälla Simsällskap  2:31.60                 
                     
16  Rebecca Policastro  2003    413  33.20  1:11.98  1:51.43    2:28.73   
  Järfälla Simsällskap  2:27.18                 
                     
17  Josefin Andersson  2003    397  34.19  1:11.97  1:51.64    2:30.67   
  Järfälla Simsällskap  2:29.38                 
                     
18  Emelie Bergvall  2003    384  35.16  1:14.04  1:53.85    2:32.38   
  Täby Sim  2:44.93                 
                     
19  Nina Takolander  2003    382  35.30  1:15.17  1:54.32    2:32.59   
  Täby Sim  2:38.43                 
                     
20  Linnea Mattila  2003    356  34.17  1:14.30  1:55.88    2:36.18   
  Järfälla Simsällskap  2:35.11                 
                     
21  Elina Lejonqvist  2004    352  35.01  1:14.87  1:56.01    2:36.84   
  Järfälla Simsällskap  2:36.44                 
                     
22  Ioanna Tsirona  2004    339  34.56  1:14.59  1:56.95    2:38.76   
  Järfälla Simsällskap  2:34.05                 
                     
23  Felicia Göthberg  2004    338  35.44  1:16.02  1:57.63    2:38.88   
  Järfälla Simsällskap  2:43.68                 
                     
24  Saga Grindberg  2003    328  35.65  1:17.36  1:59.48    2:40.58   
  Täby Sim  2:47.10                 
                     
25  Sofia Hansen  2004    309  36.75  1:18.56  2:01.36    2:43.73   
  Järfälla Simsällskap  2:43.93                 
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Södersten  2000    577  31.70  1:05.38  1:39.64    2:13.04   
  Järfälla Simsällskap  2:08.40                 
                     
Alexandra Jensen  2001    565  30.93  1:04.53  1:39.39    2:14.00   
  Täby Sim  2:17.78                 
                     
Rebecca Zerne  2001    482  32.54  1:08.58  1:45.55    2:21.23   
  Södertörns Simsällskap  2:21.04                 
                     
Viktoria Nylund  2001    426  33.44  1:11.10  1:49.82    2:27.22   
  Täby Sim  2:26.06                 
                     
Linnea Wall  2001    412  33.61  1:10.96  1:50.16    2:28.85   
  Järfälla Simsällskap  2:24.73                 
                     
Smilla Hedlund  2001    409  34.30  1:12.07  1:50.35    2:29.12   
  Täby Sim  2:30.48                 
                     
Lisa Schubert  2001    378  34.66  1:12.77  1:53.04    2:33.19   
  Täby Sim  2:29.79                 
                     
Signe Rönn  2001    377  33.75  1:12.31  1:52.30    2:33.25   
  Södertörns Simsällskap  2:22.25                 
                     
Maria Tavemark  2001    334  36.65  1:17.42  1:58.59    2:39.57   
  Täby Sim  2:42.08                 
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Rotstam  1998    687  29.23  1:00.75  1:33.07    2:05.51   
  Järfälla Simsällskap  2:02.90                 
                     
Greta Nykvist  1996    616  30.36  1:03.78  1:37.25    2:10.18   
  Södertörns Simsällskap  2:07.73                 
                     
Isabelle Hanson  1998    582  31.32  1:04.93  1:38.87    2:12.61   
  Järfälla Simsällskap  2:07.50                 
                     
Mikaela Bergh  1999    454  33.98  1:10.80  1:47.65    2:24.13   
  Täby Sim  2:27.73                 
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Jakobsson  2002    425          26.93   
  Solna Sundbyberg SS 04  27.36                 
Axel von Goës  2002    372          28.16   
  Täby Sim  28.37                 
Markus Sandh  2002    370          28.21   
  Järfälla Simsällskap  27.21                 
Nils Malmberg  2004    354          28.62   
  Järfälla Simsällskap  29.11                 
Otto Lundberg  2003    353          28.64   
  Stockholms Kappsimningsklubb  28.56                 
Rasmus Hanson  2003    345          28.87   
  Järfälla Simsällskap  28.77                 
Sid Lundgren  2003    308          29.97   
  Järfälla Simsällskap  29.96                 
Alexander Bergström  2002    286          30.73   
  Täby Sim  30.80                 
Edward Tarish  2003    282          30.89   
  Täby Sim  32.01                 
10  Liam Gabrielsson  2003    280          30.96   
  Täby Sim  32.39                 
11  Albin Kappling  2003    263          31.59   
  Täby Sim  31.86                 
12  Simon Seel  2003    250          32.12   
  Täby Sim  32.98                 
13  John Zetterqvist  2004    250          32.14   
  Järfälla Simsällskap  31.45                 
14  Jousef Hanna  2003    218          33.62   
  Täby Sim  34.75                 
15  Samuel Nilsson  2003    198          34.71   
  Täby Sim  35.16                 
16  Elmer Luttropp Gedda  2004    166          36.85   
  Spårvägen Simförening  37.00                 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Hanson  2001    606          23.93   
  Järfälla Simsällskap  23.54                 
Samuel Talback  2000    503          25.46   
  Järfälla Simsällskap  25.27                 
Oskar Mikker  2000    445          26.52   
  Södertörns Simsällskap  26.15                 
Fredrik Jacobsson  2001    428          26.88   
  Stockholms Kappsimningsklubb  26.23                 
Linus Nykvist  2001    371          28.18   
  Järfälla Simsällskap  28.25                 
Anton Forsberg  2001    371          28.19   
  Täby Sim  28.18                 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oskar Ericsson  1997    564          24.51   
  Täby Sim  23.97                 
Samuel Törnqvist  1997    559          24.59   
  Täby Sim  24.12                 
Daniel Räisänen  1999    534          24.97   
  Täby Sim  24.71                 
Viktor Fridsjö  1998    525          25.11   
  Järfälla Simsällskap  24.26                 
Hugo Swanepoel  1998    520          25.18   
  Järfälla Simsällskap  24.38                 
Viktor Jändel  1996    406          27.34   
  Södertörns Simsällskap  27.02                 
Samuel Bladin  1999    386          27.82   
  Spårvägen Simförening  27.81                 
Lars Hennert  1961    363          28.39   
  Solna Sundbyberg SS 04  27.65                 
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Arrhén Andersson  2002    597  1:11.86  2:30.91  3:59.76    5:08.00   
  Järfälla Simsällskap  5:08.16                 
                     
Louise Larsson  2002    474  1:14.79  2:42.51  4:15.36    5:32.60   
  Järfälla Simsällskap  5:34.29                 
                     
Josefine Iwarson  2003    434  1:21.68  2:50.77  4:25.15    5:42.53   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Klara Eklöf  2002    427  1:16.52  2:46.94  4:28.23    5:44.31   
  Stockholms Kappsimningsklubb  5:48.31                 
                     
Elin Lindqvist  2004    425  1:20.60  2:50.09  4:28.42    5:44.86   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Rebecca Policastro  2003    361  1:26.69  2:58.68  4:43.52    6:04.10   
  Järfälla Simsällskap  5:59.54                 
                     
Ingrid Franks  2003    354  1:25.45  3:04.19  4:44.22    6:06.51   
  Täby Sim  6:16.77                 
                     
Ioanna Tsirona  2004    327  1:27.38  3:03.59  4:50.39    6:16.27   
  Järfälla Simsällskap  6:10.79                 
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Esther Rydbeck Nordén  2001    513  1:18.16  2:37.19  4:11.73    5:23.93   
  Täby Sim  5:32.32                 
                     
Amanda Eriksson  2001    481  1:15.03  2:43.05  4:15.08    5:31.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  5:25.51                 
                     
Agnes Humling  2000    438  1:21.40  2:49.83  4:23.01    5:41.61   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:37.29                 
                     
Anna Ladis  2001    413  1:24.35  2:51.97  4:32.01    5:48.13   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Greta Nykvist  1996    613  1:12.86  2:31.00  3:55.26    5:05.37   
  Södertörns Simsällskap  5:03.22                 
                     
Carin Klasson  1995    553  1:07.92  2:29.88  4:04.48    5:15.98   
  Södertörns Simsällskap  5:08.84                 
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linus Thörn  2002    392  35.79        1:15.94   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.64                 
                     
Isac Persson Taylor  2003    369  36.11        1:17.47   
  Täby Sim  1:17.97                 
                     
Tor Stein  2003    336  38.05        1:19.94   
  Täby Sim  1:22.18                 
                     
Otto Lundberg  2003    312  38.34        1:21.96   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:21.25                 
                     
Erik Åstrand  2003    307  37.86        1:22.37   
  Täby Sim  1:20.28                 
                     
Alexander Bergström  2002    288  39.59        1:24.12   
  Täby Sim  1:21.22                 
                     
Simon Seel  2003    278  40.88        1:25.14   
  Täby Sim  1:23.86                 
                     
Markus Sandh  2002    262  40.65        1:26.84   
  Järfälla Simsällskap  1:20.18                 
                     
Axel von Goës  2002    257  41.20        1:27.40   
  Täby Sim  1:25.40                 
                     
10  Nils Malmberg  2004    256  40.47        1:27.56   
  Järfälla Simsällskap  1:24.03                 
                     
11  Albin Kappling  2003    229  42.54        1:30.88   
  Täby Sim  1:30.61                 
                     
12  Rasmus Hanson  2003    209  43.17        1:33.57   
  Järfälla Simsällskap  1:33.27                 
                     
13  Liam Gabrielsson  2003    196  45.55        1:35.70   
  Täby Sim  1:31.76                 
                     
14  Edward Tarish  2003    194          1:35.92   
  Täby Sim  1:33.14                 
                     
15  John Zetterqvist  2004    177  46.36        1:38.87   
  Järfälla Simsällskap  1:38.35                 
                     
16  Sid Lundgren  2003    154  49.21        1:43.54   
  Järfälla Simsällskap  1:49.01                 
                     
17  Samuel Nilsson  2003    130  52.53        1:49.61   
  Täby Sim  1:45.44                 
                     
18  Jousef Hanna  2003    127  51.80        1:50.39   
  Täby Sim  2:06.44                 
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klaudius Schreck  2001    573  31.19        1:06.94   
  Södertörns Simsällskap  1:05.37                 
                     
Samuel Talback  2000    524  32.39        1:08.97   
  Järfälla Simsällskap  1:05.48                 
                     
Axel Nordén  2001    456  34.04        1:12.22   
  Täby Sim  1:12.42                 
                     
Daniel Coleman  2000    428  34.04        1:13.74   
  Täby Sim  1:09.59                 
                     
Andres Pöllänen  2001    428  35.09        1:13.75   
  Täby Sim  1:15.44                 
                     
Isak Gustafsson  2001    347  37.07        1:19.08   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:18.17                 
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanepoel  1998    627  31.02        1:04.95   
  Järfälla Simsällskap  1:03.08                 
                     
Samuel Törnqvist  1997    597  31.40        1:06.04   
  Täby Sim  1:06.44                 
                     
Oskar Ericsson  1997    544  32.70        1:08.11   
  Täby Sim  1:05.96                 
                     
Gustav Swedenborg  1998    543  32.38        1:08.16   
  Järfälla Simsällskap  1:08.59                 
                     
Isak Alin  1999    538  32.40        1:08.34   
  Täby Sim  1:05.68                 
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Josephine Junehed  2002    483  35.41  1:14.14  1:52.95    2:31.92   
  Täby Sim  2:24.54                 
                     
Lilly Lundgren  2002    475  35.78  1:14.53  1:53.95    2:32.72   
  Järfälla Simsällskap  2:30.10                 
                     
Emma Hansson  2002    439  38.17  1:17.24  1:57.46    2:36.82   
  Järfälla Simsällskap  2:45.00                 
                     
Dimitra Tsirona  2002    433  35.93  1:15.57  1:56.99    2:37.51   
  Järfälla Simsällskap  2:37.54                 
                     
Amanda Lindqvist  2002    415  37.37  1:17.90  1:58.99    2:39.78   
  Järfälla Simsällskap  2:41.30                 
                     
Thilda Ström  2003    393  38.19  1:19.93  2:02.54    2:42.69   
  Täby Sim  2:53.78                 
                     
Josefin Andersson  2003    353  38.97  1:21.78  2:05.64    2:48.55   
  Järfälla Simsällskap  2:56.85                 
                     
Ida Svensson  2002    341  39.23  1:22.29  2:06.40    2:50.65   
  Täby Sim  2:51.45                 
                     
Linnea Mattila  2003    313  40.34  1:26.05  2:12.43    2:55.50   
  Järfälla Simsällskap  3:02.50                 
                     
10  Klara Eklöf  2002    300  41.38  1:27.56  2:13.63    2:57.97   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:49.23                 
                     
11  Sofia Hansen  2004    291  41.72  1:27.53  2:14.68    2:59.81   
  Järfälla Simsällskap  3:00.73                 
                     
12  Felicia Göthberg  2004    289  42.29  1:28.25  2:15.37    3:00.19   
  Järfälla Simsällskap  3:29.57                 
                     
13  Saga Grindberg  2003    269  42.86  1:30.71  2:18.59    3:04.51   
  Täby Sim  3:08.15                 
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Roloff  2000    592  33.32  1:09.06  1:45.69    2:21.95   
  Södertörns Simsällskap  2:23.19                 
                     
Elin Södersten  2000    544  34.92  1:11.87  1:49.03    2:26.00   
  Järfälla Simsällskap  2:37.95                 
                     
Kristina Isacson  2001    512  35.14  1:12.25  1:50.23    2:28.98   
  Täby Sim  2:27.20                 
                     
Amanda Strömdahl  2000    489  34.73  1:12.68  1:51.82    2:31.26   
  Täby Sim  2:31.24                 
                     
Emily Lamb  2000    485  34.54  1:12.94  1:52.50    2:31.74   
  Södertörns Simsällskap  2:28.93                 
                     
Johanna Persson  2001    474  35.96  1:14.45  1:53.80    2:32.85   
  Täby Sim  2:30.29                 
                     
Malin Sangfelt  2001    461  35.60  1:14.18  1:53.98    2:34.26   
  Täby Sim  2:32.94                 
                     
Elsa Nordström  2001    460  36.61  1:15.36  1:55.03    2:34.41   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:32.40                 
                     
Smilla Lönnberg  2001    447  36.76  1:15.86  1:56.21    2:35.85   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:04.98                 
                     
10  Viktoria Nylund  2001    356  40.45  1:22.61  2:05.77    2:48.18   
  Täby Sim  2:45.48                 
                     
11  Cassandra Larsson  2000    327  39.51  1:22.13  2:07.60    2:52.97   
  Järfälla Simsällskap  2:47.49                 
                     
12  Linnea Wall  2001    287  42.92  1:28.81  2:15.08    3:00.61   
  Järfälla Simsällskap  3:05.38                 
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Eriksen  1997    601  33.71  1:09.85  1:46.06    2:21.25   
  Järfälla Simsällskap  2:22.39                 
                     
Isabelle Hanson  1998    504  35.99  1:13.81  1:51.93    2:29.76   
  Järfälla Simsällskap  2:26.97                 
                     
Emma Rotstam  1998    487  35.88  1:14.64  1:53.24    2:31.49   
  Järfälla Simsällskap  2:31.26                 
                     
Greta Nykvist  1996    481  35.25  1:13.02  1:52.50    2:32.08   
  Södertörns Simsällskap  2:24.63                 
                     
Carin Klasson  1995    408  36.74  1:16.72  1:57.89    2:40.70   
  Södertörns Simsällskap  2:29.49                 
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    435  31.66  1:08.46  1:45.42    2:23.23   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:35.45                 
                     
Leo Jakobsson  2002    421  31.69  1:09.02  1:46.92    2:24.82   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:27.51                 
                     
Simon Fröde  2003    413  31.52  1:08.96  1:47.63    2:25.71   
  Järfälla Simsällskap  2:32.24                 
                     
Jonas Al-Khalili  2002    347  32.11  1:10.82  1:52.42    2:34.45   
  Täby Sim  2:31.00                 
                     
Isac Rune  2003    321  35.09  1:15.04  1:56.85    2:38.48   
  Täby Sim  2:35.20                 
                     
Erik Åstrand  2003    271  33.65  1:17.01  2:02.87    2:47.59   
  Täby Sim                   
                     
Simon Lörinc  2003    263  36.07  1:17.65  2:02.40    2:49.42   
  Täby Sim                   
                     
David Alonso  2003    238  35.65  1:18.27  2:05.39    2:55.05   
  Täby Sim  2:58.40                 
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Josef Al-Khalili  2000    524  29.48  1:03.31  1:38.53    2:14.64   
  Täby Sim  2:13.14                 
                     
Elias Fröde  2001    440  29.96  1:04.90  1:43.85    2:22.71   
  Järfälla Simsällskap  2:24.73                 
                     
Andres Pöllänen  2001              DSQ   
  Täby Sim  2:38.04                 
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997    636  29.27  1:02.15  1:35.01    2:06.22   
  Täby Sim  1:59.66                 
                     
Daniel Räisänen  1999    620  28.93  1:01.75  1:34.83    2:07.25   
  Täby Sim  2:02.17                 
                     
Gustav Swedenborg  1998    579  29.58  1:03.06  1:37.19    2:10.21   
  Järfälla Simsällskap  2:05.18                 
                     
Tobias Fernandez  1999    375  31.04  1:09.21  1:49.54    2:30.48   
  Täby Sim  2:41.78                 
                     
 
Gren 21, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Järfälla S Damer  1995    646          8:43.73   
  Järfälla Simsällskap  8:20.81                 
  Elin Södersten  2000      1:04.40  2:11.59      2:11.59   
  Emma Rotstam  1998      1:01.77  2:09.74      4:21.33   
  Ida Eriksen  1997      1:01.32  2:06.91      6:28.24   
  Isabelle Hanson  1998      1:05.93  2:15.49      8:43.73   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2000    564          9:07.90   
  Täby Sim                   
  Ellen Banestig  2002      1:04.53  2:14.37      2:14.37   
  Thilda Ström  2003      1:07.09  2:19.17      4:33.54   
  Esther Rydbeck Nordén  2001      1:05.60  2:16.82      6:50.36   
  Embla Börjesson  2002      1:05.55  2:17.54      9:07.90   
                     
Järfälla S Damer Lag 2  1997    554          9:11.32   
  Järfälla Simsällskap  9:04.82                 
  Ella Arrhén Andersson  2002      1:03.81  2:10.26      2:10.26   
  Amanda Lindqvist  2002      1:07.56  2:21.49      4:31.75   
  Emma Hansson  2002      1:07.83  2:20.90      6:52.65   
  Lilly Lundgren  2002      1:07.52  2:18.67      9:11.32   
                     
Täby Sim Damer Lag 2  2000    528          9:20.13   
  Täby Sim                   
  Alexandra Jensen  2001      1:04.76  2:14.68      2:14.68   
  Anna Ladis  2001      1:08.87  2:24.09      4:38.77   
  Josephine Junehed  2002      1:09.15  2:21.62      7:00.39   
  Kristina Isacson  2001      1:08.34  2:19.74      9:20.13   
                     
Järfälla S Damer Lag 3    473          9:41.03   
  Järfälla Simsällskap  9:33.02                 
  Dimitra Tsirona  2002      1:07.00  2:20.25      2:20.25   
  Louise Larsson  2002      1:10.29  2:27.88      4:48.13   
  Josefine Iwarson  2003      1:08.40  2:24.82      7:12.95   
  Moa Arvehed  2003      1:11.18  2:28.08      9:41.03   
                     
Täby Sim Damer Lag 3  2000    452          9:49.97   
  Täby Sim                   
  Johanna Persson  2001      1:10.30  2:24.73      2:24.73   
  Amanda Strömdahl  2000      1:11.64  2:29.14      4:53.87   
  Ingrid Franks  2003      1:13.96  2:30.73      7:24.60   
  Malin Sangfelt  2001      1:10.18  2:25.37      9:49.97   
                     
Järfälla S Damer Lag 4    437          9:56.52   
  Järfälla Simsällskap  9:49.02                 
  Elin Lindqvist  2004      1:09.12  2:24.57      2:24.57   
  Rebecca Policastro  2003      1:11.25  2:29.08      4:53.65   
  Linnea Wall  2001      1:12.24  2:28.95      7:22.60   
  Josefin Andersson  2003      1:13.35  2:33.92      9:56.52   
                     
Järfälla S Damer Lag 5    415          10:07.00   
  Järfälla Simsällskap  10:06.63                 
  Linnea Zetterlund  2003      1:12.44  2:30.15      2:30.15   
  Cassandra Larsson  2000      1:11.24  2:29.89      5:00.04   
  Louise Hertegren  2004      1:10.57  2:28.10      7:28.14   
  Felicia Göthberg  2004      1:15.62  2:38.86      10:07.00   
                     
Täby Sim Damer Lag 4  99    409          10:09.75   
  Täby Sim                   
  Stella Alin  2002      1:12.47  2:31.41      2:31.41   
  Lisa Schubert  2001      1:12.36  2:32.05      5:03.46   
  Viktoria Nylund  2001      1:11.01  2:30.31      7:33.77   
  Emelie Bergvall  2003      1:14.57  2:35.98      10:09.75   
                     
10  Täby Sim Damer Lag 5  2004    358          10:37.41   
  Täby Sim