Deltagarlista Gren 1-20 
 
  Tävling  JS Masters / Öppna DM 2017    Utskriftsdatum  02 mars 2017   
  Tävlingsort  Jakobsbergs simhall    Utskriftstid  20:29   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 mars 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Täby Sim Mix 1  160  TÄBY SIM    25 m  2:01.33   
88  SS04 Mix [120]  120  SS04    25 m  2:03.00   
89  SS04 Mix [160]  160  SS04    25 m  2:07.00   
118  Täby Sim Mix 2  160  TÄBY SIM    25 m  2:13.49   
47  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    25 m  2:15.00   
84  Västerås Mix [120]  120  VÄSTERÅS    25 m  2:20.00   
39  Järfälla S Mix [160]  160  JÄRFÄLLA S    25 m  2:26.00   
85  Västerås Mix [160]  160  VÄSTERÅS    25 m  2:30.00   
119  Täby Sim Mix 3  200  TÄBY SIM    25 m  2:30.98   
10  29  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    25 m     
11  30  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Wigge Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  25.89   
70  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  27.80   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  27.90   
26  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  28.28   
64  Nystrand Suzanna  1985  SÖDERTÖRN  AJ2285  25 m  28.76   
126  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m  29.38   
68  Björkman Jenny  1984  TYRESÖ SS  AF8284  25 m  29.47   
121  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  29.60   
12  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  30.10   
10  127  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  30.99   
11  122  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  31.00   
12  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  31.10   
13  27  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  31.21   
14  20  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  31.85   
15  128  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  32.01   
16  110  Zelentcova Mariia  1969  DVINA    25 m  32.50   
17  123  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  32.66   
18  120  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  35.04   
19  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  36.08   
20  129  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  38.12   
21  125  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  41.05   
22  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  25 m  44.37   
23  24  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  47.02   
24  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  48.37   
25  124  Fredrikson Elisabet  1938  TÄBY SIM  AA0238  25 m  58.00   
26  22  Bhat Mohini  1972  DANDERYD  AB3272  25 m     
27  35  Nordahl Marie  1963  JÄRFÄLLA S  AA6663  25 m     
28  36  Ohrankämmen Siri  1995  JÄRFÄLLA S    25 m     
29  65  Hult Elisabet  1968  TUREBERG  AB1268  25 m     
30  66  Ulmander Eriksson Eva  1973  TUREBERG  AB4273  25 m     
31  150  Flores Lorraine  1980  SKK  AB6680  25 m  26.16  EFT 
32  147  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  26.51  EFT 
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Sjöholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  23.87   
130  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  25.04   
Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  25.47   
107  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  25.67   
72  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  25.70   
106  Renglin Rasmus  1979  SPIF SF  AC6179  25 m  25.73   
16  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  26.18   
133  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  26.40   
14  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  26.80   
10  76  Branger Jakob  1990  VÄSTERÅS  AQ8790  25 m  26.94   
11  44  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  27.06   
12  51  Andersson Magnus  1989  DOLPHINS  AR9989  25 m  27.67   
13  87  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  27.74   
14  91  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  27.77   
15  98  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  27.91   
16  69  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  28.21   
17  53  Friman Christoffer  1986  DOLPHINS  AG0186  25 m  28.31   
18  13  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  28.40   
19  15  Lyytinen Jaakko  1976  SS04  AB0776  25 m  28.87   
20  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  28.88   
21  40  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  28.92   
22  21  Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  29.04   
23  32  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  29.14   
24  28  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  29.35   
25  132  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  29.72   
26  96  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  29.92   
27  90  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  30.02   
28  93  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  50 m  30.34   
29  43  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  30.47   
30  74  Aufrecht Lars-Gunnar  1963  VÄSTERÅS  AB3763  25 m  30.75   
31  131  Olsson Jerker  1972  TÄBY SIM  AC8372  25 m  30.80   
32  95  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  30.89   
33  37  Rotstam Peter  1970  JÄRFÄLLA S  AA7970  25 m  31.10   
34  92  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  31.32   
35  78  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  31.35   
36  25  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  31.36   
37  38  Östrand Johan  1963  JÄRFÄLLA S  AB1163  25 m  31.78   
38  94  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  32.25   
39  34  Hjelmström Tomas  1955  JÄRFÄLLA S  AA5555  25 m  32.48   
40  103  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  32.72   
41  81  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  33.21   
42  115  Ståhl Jonas  1968  POSEIDON  AB3168  25 m  33.25   
43  141  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  33.25   
44  97  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  33.30   
45  80  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  50 m  36.45   
46  Elison Lars  1949  SK NEPTUN  AA6349  25 m  39.00   
47  42  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m     
48  48  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m     
49  50  Abrahamsson Stellan  1976  DOLPHINS  AB5776  25 m     
50  52  Bellotti Toma  1979  DOLPHINS  AC6979  25 m     
51  55  Janson Roger  1947  DOLPHINS  AA0347  25 m     
52  58  Linkevicius Marius  1985  DOLPHINS  AH7585  25 m     
53  67  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m     
54  79  Gårdensjö Björn  1951  VÄSTERÅS  AA2351  25 m     
55  111  Mattsson Peter  1967  MARIESTAD  AB9967  25 m     
56  112  Olsson Mikael  1969  TYRESÖ SS  AB7769  25 m     
57  145  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  25.88  EFT 
58  149  Säker Robert  1981  DOLPHINS  AD8781  25 m  34.52  EFT 
59  142  Röstin Mattias  1970  TYRESÖ SS  AB1970  25 m    EFT 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:12.19   
70  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  1:18.50   
31  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:34.12   
125  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  1:38.05   
46  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:06.93   
104  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  1:12.14   
71  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:18.00   
Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  1:18.58   
56  Karlsson Mattias  1973  DOLPHINS  AB5573  25 m  1:21.72   
28  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  50 m  1:25.38   
Hällgren Lars  1964  SK NEPTUN  AA1364  25 m  1:33.00   
38  Östrand Johan  1963  JÄRFÄLLA S  AB1163  25 m  1:34.73   
134  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:37.00   
10  109  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  50 m  1:39.48   
11  42  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m     
12  146  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:17.02  EFT 
13  144  Jäghult Bo  1937  VÄSBY SS  AA5337  25 m    EFT 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  30.67   
82  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  32.17   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  33.10   
77  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  33.19   
121  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  34.00   
27  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  36.93   
122  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  37.00   
83  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  37.59   
128  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  38.70   
10  135  Berg agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  40.62   
11  22  Bhat Mohini  1972  DANDERYD  AB3272  25 m     
12  35  Nordahl Marie  1963  JÄRFÄLLA S  AA6663  25 m     
13  126  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m     
14  147  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  28.38  EFT 
15  148  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  40.10  EFT 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  29.50   
76  Branger Jakob  1990  VÄSTERÅS  AQ8790  25 m  30.32   
54  Jadestig Stefan  1984  DOLPHINS  AF1784  25 m  31.01   
62  Varli Romil  1988  SÖDERTÄLJE  AD3188  25 m  31.13   
14  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  33.01   
17  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  33.35   
93  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  35.43   
92  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  36.31   
87  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  37.43   
10  41  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  38.32   
11  145  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  31.20  EFT 
12  149  Säker Robert  1981  DOLPHINS  AD8781  25 m  44.04  EFT 
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Morberg Frida  1986  SPIF SF  AB4486  25 m  1:11.71   
99  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  25 m  1:25.84   
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Lindgren Claes  1978  DOLPHINS  AA4178  50 m  1:01.17   
106  Renglin Rasmus  1979  SPIF SF  AC6179  25 m  1:02.17   
107  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  1:02.70   
71  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:06.80   
23  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  1:07.48   
25  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:15.80   
13  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:19.40   
Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:23.44   
37  Rotstam Peter  1970  JÄRFÄLLA S  AA7970  25 m  1:25.97   
10  60  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  1:39.98   
11  105  Pärlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Fredrikson Elisabet  1938  TÄBY SIM  AA0238  25 m  1.08   
45  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  31.75   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  36.00   
12  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  36.20   
26  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  37.68   
127  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  40.00   
110  Zelentcova Mariia  1969  DVINA    25 m  40.50   
120  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  41.94   
75  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VÄSTERÅS  AA4864  25 m  42.70   
10  125  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  43.25   
11  114  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  43.35   
12  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  48.41   
13  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  25 m  51.20   
14  22  Bhat Mohini  1972  DANDERYD  AB3272  25 m     
15  61  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m     
16  150  Flores Lorraine  1980  SKK  AB6680  25 m  33.42  EFT 
17  148  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  46.45  EFT 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  29.55   
49  Kuzmin Victor  1979  S 02  AA0579  25 m  29.61   
62  Varli Romil  1988  SÖDERTÄLJE  AD3188  25 m  33.12   
18  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  33.22   
16  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  35.06   
51  Andersson Magnus  1989  DOLPHINS  AR9989  25 m  35.16   
90  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  37.45   
94  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  37.58   
56  Karlsson Mattias  1973  DOLPHINS  AB5573  25 m  37.63   
10  28  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  50 m  37.80   
11  95  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  38.90   
12  74  Aufrecht Lars-Gunnar  1963  VÄSTERÅS  AB3763  25 m  39.51   
13  109  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  40.14   
14  92  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  40.70   
15  103  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  40.78   
16  38  Östrand Johan  1963  JÄRFÄLLA S  AB1163  25 m  40.93   
17  134  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  42.19   
18  Hällgren Lars  1964  SK NEPTUN  AA1364  25 m  43.00   
19  80  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  44.42   
20  97  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  44.88   
21  43  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m     
22  50  Abrahamsson Stellan  1976  DOLPHINS  AB5776  25 m     
23  55  Janson Roger  1947  DOLPHINS  AA0347  25 m     
24  100  Kuzmin Viktor  1979  SPIF SF    25 m     
25  146  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  34.65  EFT 
26  149  Säker Robert  1981  DOLPHINS  AD8781  50 m  44.86  EFT 
27  143  Johansson Reine  1976  SÖDERTÖRN  AB4776  25 m    EFT 
 
Gren 12, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Wigge Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  56.11   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  1:01.50   
26  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:01.76   
126  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m  1:05.00   
19  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  1:07.00   
123  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:10.60   
128  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  1:11.10   
114  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  1:11.31   
Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  1:14.19   
10  10  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:16.00   
11  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:18.50   
12  135  Berg agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  1:26.00   
13  129  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  1:32.12   
14  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  1:50.05   
15  24  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  1:50.41   
16  36  Ohrankämmen Siri  1995  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Sjöholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  52.39   
107  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  56.14   
106  Renglin Rasmus  1979  SPIF SF  AC6179  25 m  56.55   
44  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  59.68   
72  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  59.71   
133  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  1:00.00   
76  Branger Jakob  1990  VÄSTERÅS  AQ8790  25 m  1:00.72   
71  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:01.00   
137  Roosmark Hans  1971  TÄBY SIM  AA3971  25 m  1:01.50   
10  14  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:02.02   
11  87  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  1:02.35   
12  113  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:02.50   
13  91  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  1:02.60   
14  40  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:06.10   
15  13  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:06.40   
16  132  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  1:06.70   
17  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:08.15   
18  43  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  1:08.41   
19  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  1:08.80   
20  25  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:09.03   
21  37  Rotstam Peter  1970  JÄRFÄLLA S  AA7970  25 m  1:09.45   
22  78  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  1:09.47   
23  93  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  1:10.10   
24  103  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  1:12.39   
25  90  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  50 m  1:17.88   
26  48  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m     
27  58  Linkevicius Marius  1985  DOLPHINS  AH7585  25 m     
28  79  Gårdensjö Björn  1951  VÄSTERÅS  AA2351  25 m     
29  98  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m     
30  105  Pärlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m     
31  111  Mattsson Peter  1967  MARIESTAD  AB9967  25 m     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Wigge Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  28.22   
45  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  28.32   
70  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  30.70   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  30.90   
77  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  32.04   
64  Nystrand Suzanna  1985  SÖDERTÖRN  AJ2285  25 m  32.07   
26  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  32.15   
121  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  32.50   
99  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  50 m  32.89   
10  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  33.34   
11  126  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m  34.00   
12  20  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  37.54   
13  83  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  37.86   
14  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  25 m  48.65   
15  147  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  27.34  EFT 
16  150  Flores Lorraine  1980  SKK  AB6680  25 m  28.86  EFT 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Lindgren Claes  1978  DOLPHINS  AA4178  25 m  26.85   
16  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  28.16   
136  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  28.50   
72  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  28.70   
104  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  50 m  28.90   
102  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  29.43   
51  Andersson Magnus  1989  DOLPHINS  AR9989  25 m  29.83   
13  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  31.40   
60  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  31.63   
10  17  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  31.90   
11  18  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  32.26   
12  32  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  32.31   
13  69  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  32.39   
14  91  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  50 m  32.47   
15  96  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  33.21   
16  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  33.76   
17  11  Berlin Anders  1959  SK NEPTUN  AA9359  25 m  34.10   
18  25  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  34.63   
19  103  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  50 m  35.12   
20  34  Hjelmström Tomas  1955  JÄRFÄLLA S  AA5555  25 m  35.50   
21  113  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  35.70   
22  28  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  35.85   
23  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  36.23   
24  37  Rotstam Peter  1970  JÄRFÄLLA S  AA7970  25 m  37.92   
25  81  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  38.51   
26  80  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  51.13   
27  48  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m     
28  52  Bellotti Toma  1979  DOLPHINS  AC6979  25 m     
29  56  Karlsson Mattias  1973  DOLPHINS  AB5573  25 m     
30  63  Holen Peter  1975  SÖDERTÖRN  AB1975  25 m     
31  67  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m     
32  142  Röstin Mattias  1970  TYRESÖ SS  AB1970  25 m    EFT 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:08.46   
19  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  1:16.00   
27  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  1:23.28   
135  Berg agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  1:31.73   
147  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  1:01.18  EFT 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
92  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:26.26   
41  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  1:28.64   
54  Jadestig Stefan  1984  DOLPHINS  AF1784  25 m     
145  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  1:09.53  EFT 
 
Gren 18, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  1:07.51   
73  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  1:09.90   
12  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:13.72   
126  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m  1:13.78   
77  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  1:15.41   
101  Morberg Frida  1986  SPIF SF  AB4486  25 m  1:17.00   
19  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  1:20.00   
122  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  1:20.00   
Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  1:23.50   
10  83  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  1:24.07   
11  31  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:24.33   
12  75  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VÄSTERÅS  AA4864  25 m  1:26.51   
13  10  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:27.00   
14  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:31.98   
15  120  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  1:39.04   
16  61  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m     
17  147  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  1:05.35  EFT 
18  148  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  1:22.22  EFT 
 
Gren 19, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Lindgren Claes  1978  DOLPHINS  AA4178  25 m  1:02.76   
104  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  1:04.54   
130  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:05.49   
72  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  1:05.71   
62  Varli Romil  1988  SÖDERTÄLJE  AD3188  25 m  1:07.08   
71  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:07.50   
102  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  1:09.78   
23  Bodén Henrik  1959  DANDERYD  AA8759  25 m  1:11.45   
14  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:11.56   
10  137  Roosmark Hans  1971  TÄBY SIM  AA3971  25 m  1:12.00   
11  53  Friman Christoffer  1986  DOLPHINS  AG0186  25 m  1:12.95   
12  60  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  1:14.37   
13  67  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m  1:16.26   
14  40  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:17.26   
15  15  Lyytinen Jaakko  1976  SS04  AB0776  25 m  1:17.78   
16  25  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:21.99   
17  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:23.82   
18  81  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  1:25.90   
19  38  Östrand Johan  1963  JÄRFÄLLA S  AB1163  25 m  1:28.55   
20  109  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:30.71   
21  134  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:44.00   
22  42  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m     
23  52  Bellotti Toma  1979  DOLPHINS  AC6979  25 m     
24  55  Janson Roger  1947  DOLPHINS  AA0347  25 m     
25  87  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m     
26  111  Mattsson Peter  1967  MARIESTAD  AB9967  25 m     
27  146  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:11.80  EFT 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  SS04 Mix [120]  120  SS04    25 m  1:49.00   
138  Täby Sim Mix 1  200  TÄBY SIM    25 m  1:51.99   
139  Täby Sim Mix 2  160  TÄBY SIM    25 m  1:53.42   
47  SK Neptun Mix [200]  200  SK NEPTUN    25 m  2:02.00   
84  Västerås Mix [120]  120  VÄSTERÅS    25 m  2:05.00   
39  Järfälla S Mix [160]  160  JÄRFÄLLA S    25 m  2:08.00   
140  Täby Sim Mix 3  200  TÄBY SIM    25 m  2:13.28   
86  Västerås Mix [200]  200  VÄSTERÅS    25 m  2:15.00   
29  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    25 m     
10  30  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 mars 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  20:29