Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  JS Masters / Öppna DM 2015    Utskriftsdatum  21 februari 2015   
  Tävlingsort  Jakobsbergs simhall    Utskriftstid  23:48   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 februari 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Danderyd Mix [240]  240    383          2:25.83   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
  Bitte Axling  1946      40.90        40.90   
  Maria Gustafsson  1967      38.13        1:19.03   
  Anders Engstrand  1958      36.08        1:55.11   
  Olle Axling  1945      30.72        2:25.83   
                     
Täby Lag 2 Mix [200]  240    289          2:40.12   
  Täby Sim                   
  Camilla Thuné  1967      37.74        37.74   
  Mimmi Kvissberg  1962      45.63        1:23.37   
  Håkan Blonde  1958      46.37        2:09.74   
  Peter Håkansson  1965      30.38        2:40.12   
                     
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Täby Lag 1 Mix [200]  200    470          2:16.23   
  Täby Sim                   
  Gunilla Rasmuson  1957      37.50        37.50   
  Annica Åberg  1966      39.99        1:17.49   
  Bengt Olsson  1956      31.19        1:48.68   
  Lennart Norrby  1970      27.55        2:16.23   
                     
Järfälla Lag1 Mix [200}  200    360          2:28.82   
  Järfälla Simsällskap                   
  Gustav Hedin  1972      37.79        37.79   
  Marie Hansson  1964      38.94        1:16.73   
  Tomas Hjelmström  1955      36.05        1:52.78   
  Mari Norberg  1963      36.04        2:28.82   
                     
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
SS04 Mix [160]  160    546          2:09.57   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
  Joel Lindfors  1976      28.66        28.66   
  Carolina Nordin  1987      34.99        1:03.65   
  Ulf Gabrielsson  1948      33.71        1:37.36   
  Kristina von Schreeb  1989      32.21        2:09.57   
                     
Västerås Mix [160]  160    350          2:30.18   
  Västerås Simsällskap                   
  Ella Wessén  1982      38.64        38.64   
  Janina Gårdensjö  1984      40.19        1:18.83   
  Håkan Quist  1961      40.92        1:59.75   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      30.43        2:30.18   
                     
SK Neptun Mix [160] Lag 1  160              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Neptun Mix [120] Lag Ga  120    569          2:07.80   
  Simklubben Neptun                   
  Rolf Gustafsson  1960      32.51        32.51   
  Ann-Louise Arktoft  1964      38.85        1:11.36   
  Emma Gustafsson  1990      29.82        1:41.18   
  Johan Rådbjer  1988      26.62        2:07.80   
                     
Spif Sf Mix [120]  120    448          2:18.37   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
  Emelie Ernstsson  1990      39.55        39.55   
  Erik Smiding  1988      34.41        1:13.96   
  Gustav Foghammar  1964      32.83        1:46.79   
  Frida Morberg  1986      31.58        2:18.37   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elisabet Fredrikson  1938    61          58.77   
  Täby Sim                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Bitte Axling  1946    325          33.80   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Margareta Rainer  1949    305          34.50   
  Gävle Simsällskap                   
Barbro Grufman  1948    127          46.16   
  Hellas SK                   
Marie Crisp  1949    86          52.50   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Gunilla Rasmuson  1957    396          31.63   
  Täby Sim                   
Caroline Magnusson  1956    286          35.24   
  Täby Sim                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Möller  1965    339          33.33   
  Skuru Idrottsklubb                   
Anna Edin  1964    317          34.06   
  Skuru Idrottsklubb                   
Kerstin Talback  1961    258          36.49   
  Järfälla Simsällskap                   
Mari Norberg  1963    245          37.10   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vera Koponen  1968    424          30.92   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Camilla Thuné  1967    367          32.45   
  Täby Sim                   
Marie Jernberg  1969    321          33.92   
  Älvsjö AIK Fritid                   
Linn Sidén  1969    258          36.47   
  Södertörns Simsällskap                   
Åsa Vikander  1970              DNS   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Helen Wesström  1974    316          34.11   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Johansson  1978    474          29.79   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Janina Gårdensjö  1984    414          31.16   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonna Meerits  1986    460          30.09   
  Västerås Simsällskap                   
Kim Pettersson-Bohlin  1988    427          30.86   
  Hellas SK                   
Emelie Ernstsson  1990    409          31.29   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Frida Morberg  1986    394          31.69   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Kristina von Schreeb  1989    371          32.33   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Forslund  1937    180          35.92   
  Hellas SK                   
Hans Lindström  1937    143          38.73   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Olof Burebo  1944    185          35.59   
  Hellas SK                   
Klas Örnhall  1941    109          42.38   
  Hellas SK                   
Kennerth Persson  1945    98          44.00   
  Hellas SK                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ulf Gabrielsson  1948    324          29.55   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lars Backlund  1949    244          32.45   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Kjell Hanserius  1947              DSQ   
  Hellas SK                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Hjelmström  1955    218          33.70   
  Järfälla Simsällskap                   
Lars Ekdahl  1954    213          33.99   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rolf Gustafsson  1960    405          27.42   
  Simklubben Neptun                   
Lennart Mentor  1960    404          27.45   
  Göteborg Sim                   
Robert Jakubek  1959    336          29.19   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Bo Fogelberg  1957    303          30.21   
  Hellas SK                   
Anders Engstrand  1958    238          32.72   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Haglund  1961    485          25.83   
  Simklubben Neptun                   
Lars Hennert  1961    381          28.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Gunnar Bergman  1963    336          29.18   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
Gustav Foghammar  1964    306          30.12   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Peter Håkansson  1965    292          30.57   
  Täby Sim                   
Johannes Dellby  1965    215          33.88   
  Bålsta Simklubb                   
Håkan Quist  1961    203          34.50   
  Västerås Simsällskap                   
Lars Reuterskiöld  1963    190          35.27   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Per Englund  1961    185          35.62   
  Södertörns Simsällskap                   
10  Lars Hällgren  1964    154          37.83   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ola Selvrenius  1966    472          26.06   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Lennart Norrby  1970    418          27.15   
  Täby Sim                   
Romain Haettel  1970    355          28.66   
  IFK Lidingö Simklubb                   
Peter Dombos  1969    340          29.08   
  IFK Lidingö Simklubb                   
Peter Rotstam  1970    240          32.66   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Elison  1971    391          27.74   
  Simklubben Neptun                   
Janne Forsberg  1972    309          30.00   
  Hellas SK                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Magnus Helin  1976    262          31.70   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Wikland  1983    383          27.94   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Rådbjer  1988    419          27.12   
  Simklubben Neptun                   
Erik Smiding  1988    395          27.65   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Philippe Monmousseau  1991    545          24.84   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Martin Magnusson  1995    523          25.19   
  Norrtälje Simklubb                   
Martin Magnusson  1995              NT   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marie Hansson  1964    373  41.08        1:26.59   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Annika Åström  1963    365  41.14        1:27.23   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
                     
Ulla-Karin Aufrecht  1964    279  44.74        1:35.34   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Mimmi Kvissberg  1962    233  47.06        1:41.24   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Annica Åberg  1966    370  41.57        1:26.86   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mina Boström Nakicenovic  1972    277  44.26        1:35.56   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Johansson  1978    362  41.51        1:27.42   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Wengrud  1984    493  37.78        1:18.89   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Janina Gårdensjö  1984    358  41.12        1:27.77   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Carolina Nordin  1987    522  37.52        1:17.44   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Matthias Kroner  1943    233  43.16        1:30.33   
  Hellas SK                   
                     
Olof Burebo  1944    156  48.08        1:43.13   
  Hellas SK                   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Sjöström  1959    346  36.34        1:19.20   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
Håkan Blonde  1958    192  45.42        1:36.34   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Kussak  1964    292  39.58        1:23.74   
  Hellas SK                   
                     
Johannes Dellby  1965    241  41.76        1:29.28   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Johan Östrand  1963    184  45.35        1:37.64   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Lars-Gunnar Aufrecht  1963    172  46.78        1:39.92   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Romain Haettel  1970    283  38.70        1:24.64   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
Peter Dombos  1969    256  41.04        1:27.50   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Per Svanberg  1971    465  33.97        1:11.75   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Gunilla Rasmuson  1957    298          38.45   
  Täby Sim                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Marie Jernberg  1969    264          40.03   
  Älvsjö AIK Fritid                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Wengrud  1984    438          33.83   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonna Meerits  1986    417          34.39   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Forslund  1937    160          41.58   
  Hellas SK                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Kjell Hanserius  1947    219          37.46   
  Hellas SK                   
Kaj Gorosch  1948    134          44.08   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Haglund  1961    315          33.22   
  Simklubben Neptun                   
Gustav Foghammar  1964    230          36.86   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Peter Håkansson  1965    204          38.36   
  Täby Sim                   
Lars Reuterskiöld  1963    157          41.83   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Lönnberg  1972    585          27.03   
  Simklubben Neptun                   
Gustav Hedin  1972    193          39.08   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Wikland  1983    298          33.85   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Smiding  1988    313          33.29   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Philippe Monmousseau  1991    461          29.25   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ann-Louise Arktoft  1964    413  33.58        1:13.90   
  Simklubben Neptun                   
                     
Annika Åström  1963    354  35.85        1:17.79   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
                     
Tatiana Abu Nijmeh  1965    156  48.10        1:42.26   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Åsa Vikander  1970              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Kristina Brodin  1989              DNS   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lennart Mentor  1960    343  31.40        1:09.20   
  Göteborg Sim                   
                     
Rolf Gustafsson  1960    341  32.44        1:09.36   
  Simklubben Neptun                   
                     
Anders Engstrand  1958    229  37.42        1:19.18   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ola Selvrenius  1966    448  29.58        1:03.32   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    460  28.88        1:02.76   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elisabet Fredrikson  1938              DSQ   
  Täby Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Bitte Axling  1946    267          44.71   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Gunilla Rasmuson  1957    305          42.76   
  Täby Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Marie Hansson  1964    384          39.62   
  Järfälla Simsällskap                   
Mimmi Kvissberg  1962    246          45.96   
  Täby Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maria Gustafsson  1967    416          38.57   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Vera Koponen  1968    329          41.68   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mina Boström Nakicenovic  1972    297          43.16   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Janina Gårdensjö  1984    373          39.99   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carolina Nordin  1987    502          36.23   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Kristina von Schreeb  1989    343          41.12   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Jonna Meerits  1986    337          41.35   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Forslund  1937    125          50.42   
  Hellas SK                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Matthias Kroner  1943    250          40.08   
  Hellas SK                   
Olof Burebo  1944    203          42.95   
  Hellas SK                   
Klas Örnhall  1941    121          50.95   
  Hellas SK                   
Kennerth Persson  1945    90          56.17   
  Hellas SK                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Backlund  1949    248          40.14   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Håkan Blonde  1958    188          44.07   
  Täby Sim                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Igor Lishajko  1963    403          34.16   
  IFK Lidingö Simklubb                   
Lars Hennert  1961    397          34.35   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Anders Haglund  1961    275          38.80   
  Simklubben Neptun                   
Johannes Dellby  1965    244          40.39   
  Bålsta Simklubb                   
Lars-Gunnar Aufrecht  1963    222          41.69   
  Västerås Simsällskap                   
Johan Östrand  1963    211          42.36   
  Järfälla Simsällskap                   
Lars Hällgren  1964    180          44.69   
  Simklubben Neptun                   
Lars Reuterskiöld  1963    164          46.12   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Romain Haettel  1970    319          36.95   
  IFK Lidingö Simklubb                   
Peter Dombos  1969    267          39.18   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Per Svanberg  1971    524          31.30   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Niklas Elison  1971    406          34.08   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Wikland  1983    301          37.65   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    465          32.59   
  Norrtälje Simklubb                   
Martin Magnusson  1995              NT   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Margareta Rainer  1949    316  35.72        1:14.83   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Barbro Grufman  1948    117  49.27        1:44.26   
  Hellas SK                   
                     
Marie Crisp  1949    80  55.09        1:58.35   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gunilla Rasmuson  1957    388  33.65        1:09.90   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ann-Louise Arktoft  1964    468  30.88        1:05.68   
  Simklubben Neptun                   
                     
Mari Norberg  1963    231  38.81        1:23.06   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Annica Åberg  1966    371  34.88        1:10.97   
  Täby Sim                   
                     
Marie Jernberg  1969    298  36.52        1:16.33   
  Älvsjö AIK Fritid                   
                     
Åsa Vikander  1970              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Johansson  1978    489  31.14        1:04.73   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Janina Gårdensjö  1984    393  33.06        1:09.63   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Ernstsson  1990    428  32.37        1:07.64   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Frida Morberg  1986    396  33.11        1:09.45   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hans Lindström  1937    142  40.32        1:26.05   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Bo Ljungberg  1945              DNS   
  Hellas SK                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Ekdahl  1954    202  36.78        1:16.51   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Jakubek  1959    318  31.20        1:05.81   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Bo Fogelberg  1957    272  34.34        1:09.33   
  Hellas SK                   
                     
Anders Engstrand  1958    239  34.86        1:12.41   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
Mats Dänsel  1957              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Haglund  1961    489  27.16        57.03   
  Simklubben Neptun                   
                     
Peter Håkansson  1965    284  32.49        1:08.29   
  Täby Sim                   
                     
Anders Kussak  1964    274  33.06        1:09.11   
  Hellas SK                   
                     
Johannes Dellby  1965    214  35.95        1:15.04   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Lars-Gunnar Aufrecht  1963    205  36.96        1:16.13   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Håkan Quist  1961    200  36.77        1:16.78   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ola Selvrenius  1966    476  27.46        57.53   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Peter Rotstam  1970    250  34.27        1:11.32   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Hedin  1972    291  32.80        1:07.76   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonny Reichwald  1980    261  33.38        1:10.24   
  Hellas SK                   
                     
Carl Magnus Helin  1976    226  34.21        1:13.68   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Bitte Axling  1946    248          38.76   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Annika Åström  1963    351          34.56   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
Anna Möller  1965    316          35.76   
  Skuru Idrottsklubb                   
Anna Edin  1964    284          37.07   
  Skuru Idrottsklubb                   
Mari Norberg  1963    188          42.50   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vera Koponen  1968    348          34.64   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Åsa Vikander  1970              DNS   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Helen Wesström  1974    242          39.11   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ella Wessén  1982    267          37.86   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Gustafsson  1990    538          29.96   
  Simklubben Neptun                   
Frida Morberg  1986    346          34.72   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Kristina Brodin  1989              DNS   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Bo Ljungberg  1945              DNS   
  Hellas SK                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ulf Gabrielsson  1948    260          34.13   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Kjell Hanserius  1947    217          36.24   
  Hellas SK                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Hjelmström  1955    207          36.83   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rolf Gustafsson  1960    410          29.33   
  Simklubben Neptun                   
Bengt Olsson  1956    325          31.68   
  Täby Sim                   
Anders Berlin  1959    257          34.27   
  Simklubben Neptun                   
Anders Engstrand  1958    221          36.01   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Mats Dänsel  1957              DNS   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Hennert  1961    335          31.37   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Anders Haglund  1961    301          32.50   
  Simklubben Neptun                   
Gunnar Bergman  1963    297          32.65   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
Gustav Foghammar  1964    286          33.08   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Johan Östrand  1963    182          38.42   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ola Selvrenius  1966    445          28.55   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Lennart Norrby  1970    341          31.20   
  Täby Sim                   
Romain Haettel  1970    297          32.66   
  IFK Lidingö Simklubb                   
Peter Rotstam  1970    190          37.92   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Lönnberg  1972    573          26.24   
  Simklubben Neptun                   
Janne Forsberg  1972    309          32.23   
  Hellas SK                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonny Reichwald  1980    261          34.08   
  Hellas SK                   
Carl Magnus Helin  1976    214          36.42   
  IFK Lidingö Simklubb                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomas Wikland  1983    350          30.93   
  Järfälla Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Smiding  1988    413          29.25   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Johan Rådbjer  1988    311          32.17   
  Simklubben Neptun                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    457          28.29   
  Norrtälje Simklubb                   
Martin Magnusson  1995              NT   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tatiana Abu Nijmeh  1965    114  54.82        1:53.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Camilla Thuné  1967    269  41.90        1:25.51   
  Täby Sim                   
                     
Marie Jernberg  1969    257  43.41        1:26.81   
  Älvsjö AIK Fritid                   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Wengrud  1984    443  35.35        1:12.43   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonna Meerits  1986    392  36.12        1:15.46   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Kaj Gorosch  1948    107  48.00        1:42.83   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Sjöström  1959    250  37.26        1:17.65   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Philippe Monmousseau  1991    504  30.08        1:01.46   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Margareta Rainer  1949    254  45.62        1:30.61   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marie Hansson  1964    317  41.46        1:24.19   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Ulla-Karin Aufrecht  1964    290  40.16        1:26.72   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Anna Edin  1964    271  42.87        1:28.74   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Kerstin Talback  1961    210  44.62        1:36.51   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Åsa Vikander  1970              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Johansson  1978    423  36.10        1:16.52   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Wengrud  1984    446  34.64        1:15.15   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ella Wessén  1982    319  39.00        1:24.07   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Gustafsson  1990    530  32.29        1:10.99   
  Simklubben Neptun                   
                     
Kristina Brodin  1989              DNS   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Forslund  1937    118  49.04        1:43.13   
  Hellas SK                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Matthias Kroner  1943    180  43.01        1:29.73   
  Hellas SK                   
                     
Bo Ljungberg  1945              DNS   
  Hellas SK                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Backlund  1949    174  43.42        1:30.71   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Ekdahl  1954    172  43.18        1:31.12   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lennart Mentor  1960    371  32.56        1:10.53   
  Göteborg Sim                   
                     
Eric Sjöström  1959    301  34.00        1:15.61   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
Robert Jakubek  1959    270  36.37        1:18.42   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Anders Engstrand  1958    210  41.36        1:25.24   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Haglund  1961    372  33.14        1:10.50   
  Simklubben Neptun                   
                     
Håkan Quist  1961    177  44.42        1:30.23   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Romain Haettel  1970    279  37.14        1:17.57   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
Peter Dombos  1969    266  37.67        1:18.77   
  IFK Lidingö Simklubb                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Per Svanberg  1971    526  30.08        1:02.80   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Niklas Elison  1971    360  34.17        1:11.26   
  Simklubben Neptun                   
                     
Janne Forsberg  1972    270  36.01        1:18.38   
  Hellas SK                   
                     
Gustav Hedin  1972    256  37.70        1:19.82   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Magnusson  1995    505  29.86        1:03.67   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Martin Magnusson  1995              NT   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Danderyd Mix [240]  240    253          2:33.25   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
  Bitte Axling  1946      33.65        33.65   
  Anders Engstrand  1958      33.00        1:06.65   
  Marie Crisp  1949      50.93        1:57.58   
  Lars Reuterskiöld  1963      35.67        2:33.25   
                     
Täby Lag 2 Mix [200]  240              DSQ   
  Täby Sim                   
  Peter Håkansson  1965      30.40        30.40   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Täby Lag 1 Mix [200]  200    541          1:59.03   
  Täby Sim                   
  Annica Åberg  1966      31.09        31.09   
  Bengt Olsson  1956      29.06        1:00.15   
  Lennart Norrby  1970      26.91        1:27.06   
  Camilla Thuné  1967      31.97        1:59.03   
                     
Järfälla Lag1 Mix [200}  200              DSQ   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
SS04 Mix [160]  160    600          1:55.05   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
  Carolina Nordin  1987      29.41        29.41   
  Kristina von Schreeb  1989      30.78        1:00.19   
  Per Svanberg  1971      25.48        1:25.67   
  Ulf Gabrielsson  1948      29.38        1:55.05   
                     
Västerås Mix [160]  160    423          2:09.24   
  Västerås Simsällskap                   
  Jonna Meerits  1986      30.37        30.37   
  Lars Ekdahl  1954      34.01        1:04.38   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      31.33        1:35.71   
  Ulla-Karin Aufrecht  1964      33.53        2:09.24   
                     
SK Neptun Mix [160] Lag 1  160              DNS   
  Simklubben Neptun                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Neptun Mix [120] Lag Ga  120    652          1:51.89   
  Simklubben Neptun                   
  Ann-Louise Arktoft  1964      28.96        28.96   
  Emma Gustafsson  1990      28.62        57.58   
  Rolf Gustafsson  1960      26.96        1:24.54   
  Johan Rådbjer  1988      27.35        1:51.89   
                     
Spif Sf Mix [120]  120    596          1:55.25   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
  Ola Selvrenius  1966      25.77        25.77   
  Erik Smiding  1988      27.06        52.83   
  Emelie Ernstsson  1990      30.63        1:23.46   
  Frida Morberg  1986      31.79        1:55.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 februari 2015 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  23:48